Fakir Yılmaz

Gazeteci de koyunları anladı

Fakir Yılmaz

Son yapılan operasyonlarla elliye yakın gazetecinin daha gözaltına alınıp, tutuklandığı ülkede, gözaltı ve tutuklamalarda da ayrımcılık yapıldığını söylersem abartıyorsun demeyin. 

Çünkü muhalif diye bilinen ve ulusalcı tayfa, besleme basın diye adlandırılan gazeteciler iktidarı ve çevresini istedikleri kadar özgürce eleştirmelerine rağmen bırakın tutuklamayı gözaltı, baskı bile yokken nedense Doğu ve Güneydoğu da yok imkanlara, tüm baskılara rağmen eleştiriden çok, sadece haber yaptıkları için gözaltına alınıp tutuklanan meslektaşlarımıza yapılanlara baktığımızda bu ayrımcılığı alenen görebilirsiniz.

Evet deprem var müzikli, şatafatlı mitingler yapmayacağız deyip her yer de petrol ve doğal gaz fışkırtmakla, miting alanlarını dolduramayınca seçime son bir hafta kalmışken şarkılı, türkülü mitingler yapmaya başlayan aynı iktidar bir taraftan gazetecileri diğer taraftan ise başta HDP, Yeşil Sol siyasileri olmak üzere kendisine muhalif olanları, çeşitli suçlama ve bahanelerle toplatmaya devam ederken Gabar'da petrol kuyusu açmayı da ihmal etmiyor.

Seçimi kaybetme telaşı içinde olan aynı iktidarın bir tarafta muhalifleri bir taraftan şatafatlı miting ve açılışlar yaparken, kendisini çok sevenleri de unutmuyor.

Beşli çete denilen ekiplere, depremzedelere yeni evlerin inşaatları dahil bir çok bol paralı işi, ilansız ihalesiz aktarmaya devam eden aynı iktidar bir taraftanda kendisini manşetlere çeken gazetecileri de yok saymıyor.

Bunun en son örneği benim gibi hayvancılık bölgesi olarak bilinen bölge de değil deniz kenarında, sahilde, turistik kentlerde ve o çok eleştirdiği boğaz manzaralı evlerde oturan MHP genel merkezi gibi halka üstten bakan gökdelenler de oturan gazetecilere, kâğıt ve boya parası değil kredi adı altında koyun parası verdiği sevgili güzel meslektaşım, keçisiyle ünlü Ankaralı Hande Fırat’ı da unutmadı.

Hemde 3.5 TL. alıp, icralık olan ve elindeki traktörü, tarlası haczedilip perişan edilen köylüye çok görülen tıkla 3.5 Milyon TL. hibe destekle...

Yazarın Diğer Yazıları