Bolu Valisi Ahmet Ümit: 'Mecbur kalmadıkça yola çıkmayalım'

Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Mecbur kalmadıkça yola çıkmayalım diye tavsiyede bulunabiliriz sürücülerimize." dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit: 'Mecbur kalmadıkça yola çıkmayalım'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bolu Valisi Ahmet Ümit  Bolu Dağı Tüneli'nde 18 aracın karıştığı, 3'ü ağır 17 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu.Vali Ümit, ilk bilgilere göre yaralamalı trafik kazası olduğunu, şu ana kadar can kaybı bilgisinin ulaşmadığını söyledi.

Bölgede kar yağışının devam ettiğini, ekiplerin yollardaki çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Ümit, "Normal şartlarda yollarımız açık ancak kış şartları nedeniyle kış yoğunluğunun da getirdiği bir sıkıntı var. Bu nedenle bunu bilerek hareket edelim, mecbur kalmadıkça yola çıkmayalım diye tavsiyede bulunabiliriz sürücülerimize. Normal şartlarda yolları açık tutmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz." diye konuştu.

Tünel çevresinde kazalara müdahale etmek için özel ekiplerin bulunduğunu bildiren Ümit, zincirleme trafik kazası olduğu için takviye ekiplerin de gönderildiğini dile getirdi.

Ümit, "Kazaya 18 araç karıştı toplamda, her araçta birer ikişer tane, dolayısıyla 30 civarı yaralıdan bahsediliyor. Şu ana kadar ölüm haberi almadık, inşallah almayız. Ekiplerimizin kurtarma çalışması sürüyor. Hem Bolu'dan hem çevre illerden gerekli takviye alınarak çalışmalar sürüyor. Abant Kavşağı'ndan D-100 kara yolu vasıtasıyla ulaşımı sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme