Zafer Partisi Sözcüsü Şehirlioğlu: (Erkam Yıldırım) 'Yakışık alan bir fotoğraf mıdır?'

Zafer Partisi Sözcüsü Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu basın toplantısında konuşan Şehirlioğlu: 'Son fotoğraf yakışık alan bir fotoğraf mıdır?' dedi.

Zafer Partisi Sözcüsü Şehirlioğlu: (Erkam Yıldırım) 'Yakışık alan bir fotoğraf mıdır?'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Erzurum ziyaretinde bir mağazada Vali Okay Memiş ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ile otururken çekilmiş bir fotoğrafı ortaya çıkmıştı.

Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın 13 Ocak'ta Erzurum ziyareti sırasından Erzurum Valisi Okay Memiş ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ile birlikte çekilen bir fotoğrafı tartışmalara neden olmuştu.

Erkam Yıldırım'ın fotoğrafına bir eleştiri de partisinin basın toplantısında konuşan Zafer Partisi Sözcüsü Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu'ndan geldi.

Şehirlioğlu çekilen o fotoğrafla ilgili “Erkan Yıldırım adıyla arama motoruna girdiğimizde 2002 yılında çok genç yaşta kardeşliyle birlikte 10.000 TL’lik bir sermaye ile bir şirket kurduğunu ve sonrasında ise yüz milyonlarca dolarlık bir iş adamı olduğunu görüyoruz. Ancak Sayın Binali Yıldırım’a da soruyoruz: Son fotoğraf yakışık alan bir fotoğraf mıdır? Oturuş ve ortam itibari ile devlet bürokrasisi bu kadar düşürülmeyi hak etmiş midir? Bir milletvekili ve bir siyasi parti başkanı sembolik bir mayın koyma programı için bile şehre sokulmazken, sırf fotoğrafta Genel Başkanımızın yanında görüldüğü için Genel Başkan Yardımcısı Aziz Ergen’in, şerefli bir Emekli Albayın Orduevi yasağı konduğu bir günde bu nasıl bir çelişkidir anlamak mümkün değildir. Tekrar ediyorum Cumhur İttifakı içinde de bu fotoğrafı eminim çok kişi eleştirmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“6’LI MASA KENDİNE BİR ÇEKİ DÜZEN VERMELİDİR”

Millet İttifakı bir an önce toparlanıp iradesini ortaya koyması gerektiğini dile getiren Şehirlioğlu "İmamoğlu adeta seçim gezisine çıkmış durumda bırakın 6’lı masa içerisindeki Davutoğlu, Babacan isteklerini İmamoğlu’nun adeta kendi adıyla düzenlemiş olduğu bu geziler bırakın 6’lı masayı CHP içinde bile bir yol haritasının olmadığını gösteriyor. Seçime bu kadar az bir süre kalmış olduğunu düşünürsek tekrar söylüyoruz 6’lı masa kendine bir çeki düzen vermelidir. Gerisi iktidar için hukuksuzluklarına yenilerini eklemek, muhalefet içinse bu hukuka ve yasaklara karşı gelmek olur ki sonuçlarını da önümüzdeki süreç gösterecektir.” diye konuştu.

Bakmadan Geçme