Ümit Özdağ Millet İttifakı'na yeşil ışık yaktı

Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'na destek vereceğine dair açıklamasından sonra, Oğan'ın açıklamasının kendilerini bağlamadığını ifade eden Ümit Özdağ, Millet İttifakı'ndan, mutabakat için yanıt beklediklerini açıkladı.

Ümit Özdağ Millet İttifakı'na yeşil ışık yaktı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın, 28 Mayıs'da yapılacak olan 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek vereceğini açıklamasının ardından, Oğan'ın açıklamasının Zafer Partisi olarak kendilerini bağlamadığını ifade etti.

Ardından Özdağ, sosyal medya hesabı Twitter'da, Millet İttiakı ile mutabakat için görüştüklerini ve yanıt beklediklerini açıkladı. 

BASIN AÇIKLAMASI YARIN (23 MAYI) 11'DE YAPILACAK

Kararla ilgili olarak, yarın (23 Mayıs) açıklamada bulunacağını da ekleyen Özdağ, şunları söyledi:

"Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği zemininde kurulan Zafer Partisi'nin Genel Başkanı olarak, kuruluş ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren, Türkiye Cumhuriyetini daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na sundum. Millet ittifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini ifade etti. Kendisi, yarın saat 11.00’de yapacağım basın toplantısına kadar, Millet İttifakının umarım olumlu cevabını iletecek.
Büyük Türk Milleti’ne arz ederim."

Bakmadan Geçme