Ukrayna'nın kamuflajları Bingöl'den gidecek

Ukrayna ordusunun kamuflajları, Bingöl'de bir tekstil fabrikası tarafından üretilecek.

Ukrayna'nın  kamuflajları Bingöl'den gidecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Daha önce Irak, Ürdün, Libya, Azerbaycan ordularının kamuflajlarını diken Bingöl’deki tekstil kuruluşu bu kez Ukrayna ordusunun kamuflajlarını dikecek.

Anlaşma öncesinde Ukrayna ordusu görevlileri, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO)  Başkanı Kadir Çintay'ın da aralarında bulunduğu heyetle fabrikada inceleme yaptı. Fabrika Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Bingöl, heyet ziyareti sonrasında anlaşmaya varıldığını söyledi.

400 BİN PARÇA KAMUFLAJ ÜRETİLECEK

Yapılacak çalışmayla ilgili bilgi veren Bingöl, “Bu alanda yeterli altyapıya sahip bir firma olarak yıllardır birçok ülkenin askeri üniformalarını üretiyoruz. Ukrayna Ordusu da, bu yeterliliğimizi görerek tercihini bizden yana kullandı. Bu anlamda müteşekkiriz. Yaklaşık 650 çalışanımızda yoğun bir mesai harcayarak üretimimizi sürdürüyoruz. 400 Bin parça üretilecek. Yüklenici firma olarak bölgedeki birçok firmaya da fason iş verdik. Teslimatları önemli ölçüde yaptık. Kalan işlerimizi de en kısa sürede teslim etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bingöl, görüşmede kendilerini yalnız bırakmayan ve daha fazla iş hacmi oluşturulması taleplerini ileten BİNTSO Başkanı Kadir Çintay da teşekkür etti.

ÇİNTAY: “BİNGÖL OLARAK TEKSTİL ALTYAPIMIZ GÜÇLÜ”

Ukrayna heyeti ile görüşmede Bingöl’ün tekstil altyapısına dikkat çeken BİNTSO Başkanı Kadir Çintay, inşa edilen Tekstil Kent’in önemine işaret edip tüm ihtiyaçları karşılayacak potansiyellerinin olduğunu vurguladı.

Binler Tekstil firmasının bu alanda köklü oluşuna da vurgu yapan Çintay: “Vedat Bingöl Bey’i bu girişimleri ve hem istihdama hem de Bingöl’ün ihracatına sağladığı katkıdan dolayı tebrik ediyorum. Bu çalışmaları ticari bakımdan önemli olmakla birlikte ilimiz için de gurur verici bir tablodur. Bu çalışma ağının ilimizdeki tüm firmalarımıza uzanmasını ve Bingöl’ün tekstilde önemli bir merkez olmasını istiyoruz. Çünkü önemli bir altyapımız var ve bunu değerlendirmek istiyoruz. Bu uğurda elimizden gelen çabayı da ortaya koyacağız.” diye konuştu. 

Bakmadan Geçme