Öğretmen baba oğlunu doğada yetiştiriyor

Tunceli'de okul öncesi öğretmenliği yapan Çağdaş Bozkurt, 1 yaşındaki oğluyla dağ tepe geziyor. Bozkurt, oğluna doğa sevgisini kundakta aşılıyor.

Öğretmen baba oğlunu doğada yetiştiriyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Anafatma Anaokulu'nda görev yapan 36 yaşındaki Bozkurt, bebek taşıma aparatlı trekking çantasıyla oğlu Güney'i kendisiyle birlikte Munzur ve Pülümür eteklerinde trekkinge götürüyor.

Baba oğulun trekkingde çektirdikleri fotoğraflar ilgi görüyor.

“AMACIM ÇOCUĞUMU İNTERNETTEKİ ZARARLI İÇERİKLERDEN KORUMAK”

Çocuğunu internetteki zararlı içeriklerden koruyarak büyütmeyi amaçladığı için bu tür geziler yaptığını söyleyen Bozkurtoğlu, şunları söyledi:

"Gezilerimiz sayesinde oğlum Güney, doğadaki hayvanları canlı görmeye başladı. Bir gezimizde yamaçtaki yaban keçisini fark edip bana seslendi. Bu beni çok mutlu etmişti. Oğlumla sincap, ördek ve güvercin gibi yaban hayvanlarını doğal ortamlarında izliyoruz."

“DOĞADAKİ ZENGİNLİK KAĞIT ÜZERİNDE KALMAMALI”

Doğadaki zenginliğin sadece kâğıt üzerinde çocuklara gösterilmemesi gerektiğini vurgulayan Bozkurt, evde uzun süre kalan çocukların teknoloji bağımlılığı konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi.

Her ebeveyne çocuğuyla doğada vakit geçirmesini öneren Bozkurt, "Çocuklar bir şekilde teknolojiye bulaşacaklar ama bu durumun minimum seviyeye indirilmesi taraftarıyım çünkü çocuklar doğadayken problem çözme becerisini ve zengin uyarıcı dediğimiz çevreyi izleyerek kendini geliştirebiliyor." dedi.

“GÜNDE 6 KİLOMETRE YÜRÜYORUM”

Bozkurt, oğluyla doğada piknik yaparak eğlendiğini belirterek, "Munzur ve Pülümür vadilerinde zaman geçiriyorum. Havaların soğuduğu bu dönemlerde daha yakın, yazın ise daha uzak yerlere çocuğumu götürebiliyorum. Genel itibarıyla yürüme mesafemiz çocuğuma bağlı olabiliyor. Şimdiye kadar günde 6 kilometre yol yürüdüğümü hatırlıyorum." diye konuştu.

Bakmadan Geçme