Meteoroloji'den Van için uyarı

Van'da kuvvetli rüzgar nedeniyle Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji'den Van için uyarı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Van’ın İpekyolu, Edremit ve Gevaş ilçelerinde etkisini artıran şiddetli rüzgar çatıları uçurdu. İpekyolu ilçesindeki Adliye Sarayı binasının ve Edremit ilçesindeki konutların çatılarını uçuran rüzgar, Gevaş ilçe sınırlarında ise ulaşımı olumsuz yönde etkiledi.

Adliye Sarayının uçan çatı parçaları binanın yerleşkesine düştü. O anlar ise vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı. Çatı parçalarının uçtuğu bölgede vatandaşların olmayışı muhtemel can kaybı ve yaralanmaları önledi.

Öte yandan, Gevaş-Tatvan karayolunda bir kamyonet rüzgarın etkisiyle yan yattı. Yan yatan araç, Van Büyükşehir Belediyesine ait iş makinası tarafından kurtarıldı.

Kuvvetli rüzgar uyarısı yapan Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü ise ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması şeklinde uyarıda bulundu.

Bakmadan Geçme