Malatya'da Liseler Arası Online E-spor Turnuvası başlıyor

Battalgazi Belediyesi, Valorant ve League of Legends oyunlarının yer alacağı 'Liseler Arası Online E-spor Turnuvası' düzenliyor.

Malatya'da Liseler Arası Online E-spor Turnuvası başlıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sporda marka şehir olmak ve gençlerin sporun her dalında başarılı olabilmesi için çeşitli spor tesislerini ilçeye kazandıran Battalgazi Belediyesi, tüm dünyadan milyonlarca gencin büyük ilgi gösterdiği E-spor dünyasına da hızlı bir giriş yapıyor. Popülerliği her geçen gün daha artan elektronik sporlara (e-spor) yönelik Battalgazi’de özel bir turnuvanın daha startını veren Battalgazi Belediyesi, Malatya Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye E-spor Federasyonu’nun iş birliğiyle Liseler Arası Online E-spor Turnuvası düzenliyor.  Valorant ve League of Legends iki oyunun yer alacağı turnuvada başvurular ise 28 Kasım’da başlayacak.

Malatya’da tüm lise öğrencilerinin katılım sağlayabileceği bu özel turnuvada son başvuru tarihi ise 11 Aralık olarak belirlendi. Turnuvaya katılmak isteyen E-Sporseverler, www.esportsleagueturkey.com web sitesinden ücretsiz olarak başvurularını gerçekleştirebilecekler. 19 Aralık’ta start alacak turnuvada dereceye giren sporculara Valorant oyununda 100.000 VP ve League of Legends oyununda ise 100.000 RP ödül hediye verilecektir. Heyecan ve rekabet dolu bir atmosferde gerçekleştirilecek olan Liseler Arası Online E-spor Turnuvası, Youtube ve Twitch kanallarından da canlı olarak yayınlanacak.

BAŞKAN GÜDER: “TÜM GENÇLERİMİZ TURNUVAMIZA DAVETLİDİR”

Malatya’daki gençleri Battalgazi’de düzenlenen E-Spor turnuvasına davet eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “E-spor turnuvasını düzenleme noktasında gençlerimizin isteğini dikkate almamak mümkün değil. Gençlerimiz için güzel bir turnuva organize ettik. Bu turnuva ile bu alanda yetenekli olan sporcuları bir araya getiriyoruz. Amacımız her alanda başarılı sporcular yetiştirmek. Sadece E-spor değil sporun her alanında bilinen bilinmeyen tüm spor branşlarında ev sahipliği yaparak tarihi ile anılan ilçemizi sporla anılan ilçe yapma yolunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak düzenlemiş olduğumuz ödüllü E-spor turnuvamıza tüm gençlerimiz davetlidir.” ifadesini kullandı.

Bakmadan Geçme