Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim tarihiyle ilgili yeni açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "60 gün ne zaman bitiyorsa seçim günüdür." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim tarihiyle ilgili yeni açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, seçim tarihiyle ilgili "Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile 60 gün önceden bu işin ilanını yapar diyor. 60 gün sonra YSK, bu kronolojik yapıyı çalıştırır. Ne zaman ilan etti, örneğin 10 Mart'ta. Ondan sonra 60 gün çalışmaya başlar. 60 gün ne zaman bitiyorsa seçim günüdür." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

''Bunlar anlık adımlar değil. Devlet Su İşleri olarak barajlar yaptık yapıyoruz. İstanbul Ankara İzmir gibi büyükşehirlerde belediyelerin sorumluluğundadır. Onlarında buralarda barajlar yapmalı gerekmektedir. En son yaptığımız baraj Yusufeli Barajı. Yusufeli Barajı kısa süre içerisinde tamamen devreye girmiş olacak. Bu işin tek tedbiri barajlardır bunun dışında ciddi bir tedbir söz konusu değil.

Şu anda seçimle ilgili yetkinin kimde olduğunu bilmeyecek kadar cahillerin eline kaldık. Türkiye'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dır. Cumhurbaşkanı kararname ile 60 gün önceden bu işin ilanını yapar 60 gün sonra YSK kronolojik yapıyı çalıştırır. Diyelim ki Mart'ın 10'un da ilan ettiyse 60 gün çalışmaya başlar. 60 gün ne zaman bitiyorsa o gün seçim günüdür. Bunu da YSK takip eder. Bunlar bu işin farkında değil. 14 Mayıs'ı konuşmaya başladılar bu da hayırlı bir adımdır."

“TÜRKİYE'NİN KADERİNİ İNGİLİZ DERGİSİ TAYİN EDEMEZ”

Erdoğan The Economist dergisinin Türkiye ile ilgili dosyasını da şu sözlerle elerştirdi:

"The Economist'in yorumuna sizler 'Evet' diyor musunuz? Türkiye'nin kaderini İngiliz dergisi mi tayin ediyor? Benim milletim tayin ediyor. Milletim ne derse o olur. Türkiye'nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez."

Bakmadan Geçme