Bakanlıktan Uşak'taki zehirlenmeyle ilgili açıklama geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Uşak'ta Kadın Konukevinde ve Çocuk Evi Sitesinde gıda zehirlenmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Bakanlıktan Uşak'taki zehirlenmeyle ilgili açıklama geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Uşak’ta Kadın Konukevinde ve Çocuk Evi Sitesinde gıda zehirlenmesi sonucu rahatsızlanan 20 kişinin hayati tehlikesinin olmadığını bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Uşak’ta bulunan Kadın Konukevi’nde hizmet alan 5 kadın ve Çocuk Evleri Sitesi’nde hizmet alan 15 çocuk, yedikleri öğle yemeği sonucu zehirlendi. Gıda zehirlenmesi teşhisi ile toplam 20 kişi hastaneye kaldırıldı.

HAYATİ TEHLİKE SÖZ KONUSU DEĞİL 

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, hastanede serum takılarak ilk müdahalesi yapılan 5 kadın ve 15 çocuğun taburcu edildiği ve hayati tehlikesinin olmadığı duyuruldu.

Ayrıca, gıda zehirlenmesi yaşayan kadınlar ve çocukların yediği öğle yemeği menüsünden numune alındığı belirtilen açıklamada, "İl Tarım Müdürlüğü ekipleri öğle yemek menüsünden tahlil için numune almak üzere kuruluşumuza yönlendirilmiştir. Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından kadın ve çocuklarımızın durumu yakından takip edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Bakmadan Geçme