Bakan Soylu'dan 1 Mayıs açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 1 Mayıs'a ilişkin: "Çalışıp emeğiyle beraber bizi büyüten annelerin babaların çocuklarıyız. Bu bayram hepimizin bayramı." dedi.

Bakan Soylu'dan 1 Mayıs açıklaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kocaeli'nde gerçekleştirilen trafik denetimlerinin ardından basın mensuplarına 1 Mayıs ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

"Hepimiz çalışıp emeğiyle beraber bizi büyüten annelerin babaların çocuklarıyız. Onun için bu bayram hepimizin bayramı" diyen Bakan Soylu açıklamasında şunları kaydetti:

 "Tüm sendikalarla günler önce görüştük. Tüm valiliklerimiz gerekli tedbirleri aldılar. İstediğimiz şudur; 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın işçilerimizin bayramı olarak kutlanabilmesi, huzur ve güven içinde geçebilmesi. Aynı zamanda da bir bayram tadında geçebilmesidir. Taksim Meydanı'nda sendikalarımız - onlara da söyledik - saat dilimlendirmeleri de gerçekleştirildi, geçen yıllarda olduğu gibi gidecekler, çelenklerini koyacaklar. Aynı zamanda çeşitli sendikalarımızın çeşitli alanlarda hem kutlamaları hem gösterileri var. Bunların da valiliklerimiz tarafından her bir izni verildi. Şu anda İstanbul'da Maltepe Meydanı, Ankara'da Tandoğan Meydanı, Kocaeli'de Gebze ve İzmit... Yani Türkiye'nin her tarafında, günler öncesinden sendikalarımıza çok güzel değerlendirme yapılarak, bayram şeklinde geçeceğine olan inancımız tamdır. Nice 1 Mayıslara huzur, birlik ve kardeşlik içerisinde ve emeğin hakkıyla ulaşılabileceğine inancımız tamdır. Hepimiz çalışıp emeğiyle beraber bizi büyüten annelerin babaların çocuklarıyız. Onun için bu bayram hepimizin bayramı." 

Bakmadan Geçme