Altılı masa : Teröre geçit vermeyeceğiz

Dün İstanbul Taksim'de meydana gelen hain terör saldırısını altılı parti toplantısının  öncelikli gündem maddesi olarak ele alındı.  Toplantı sonrası altılı siyasi partinin genel başkanı ortak açıklamada bulundu.

Altılı masa : Teröre geçit vermeyeceğiz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Genel başkanlar Ali Babacan'ın ev sahipliğinde DEVA Partisi Genel Merkezi'nde buluştu. Liderler ‘Teröre geçit vermeyeceğiz’ başlıklı ortak bir açıklama yaptı. Ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybedenlerin sayısının artmaması için dua ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Terörü, terör örgütlerini ve terörden medet umanları lanetliyoruz. Bizler, Türkiye’yi terör saldırılarıyla dizayn etmek isteyenlere karşı kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin amaçlarına ulaşmalarına hiçbir koşulda müsaade

etmeyeceğiz. Terörle mücadelenin hukuk devletinin en öncelikli görevlerinden birisi olduğu inancındayız. Bu mücadele sonuç alana dek sürdürülmelidir. Bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve kararlıyız. Milletimizin barış, huzur ve güven ortamında yaşaması hepimizin elindedir.

Ülkemizin yarınlarını demokratik bir hukuk devletinde güvenle kuracağız.

Bütün zorlukları hep birlikte aşacağız."

Bakmadan Geçme