Yüksekova'da kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu yolda zorlu çalışma

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki 3 bin rakımlı Meydan Üs Bölgesi yolunda yer yer 2 metreyi bulan karın temizlenmesi için yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Yüksekova'da kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu yolda zorlu çalışma
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki 3 bin rakımlı Meydan Üs Bölgesi yolunda yer yer 2 metreyi bulan karın temizlenmesi için yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Yoğun bir mesai harcayan ekipler, ilçenin yüksek rakımlı bölgelerinde karla mücadele çalışmasını sürdürüyor. İl Özel İdaresi Yüksekova Şantiye Şefliği ekipleri, etkili olan kar yağışı nedeniyle yolu kapanan Meydan Üs Bölgesinin yolunda karla mücadele çalışmalarına başladı. Ekipler, kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu 3 bin rakımlı üs bölgelerinde yürüttüğü çalışmalarla yolları bir bir ulaşıma açıyor.

İl Özel İdaresi Yüksekova Şantiye Şefliğinden yapılan açıklamada, “Ülkemizin huzur ve güvenliği için görev yapan güvenlik güçlerimizin ulaşımının sağlandığı üs bölgelerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerimiz, kısa sürede üs bölgelerinin yolunu yeniden ulaşıma açmak için çalışıyor” denildi.

Bakmadan Geçme