Fakir Yılmaz

Barzaniciler: HDP kapatılmalıdır!..

Fakir Yılmaz

40 yıldır devam eden ve son olarak adına “Pençe” denen hareket ile süren operasyonların bir türlü isteneni veremediği ve “Geçiremediysek aha şimdi ele geçirilecek.” denen Kandil’e halâ gidilemezken, Kuzey Irak başta olmak üzere İran ve Suriye'de etkin olmak isteyen Kürtler adına muhatap alınmak için yapılan, Türkiye’nin de içinde bulunduğu savaşları izliyoruz.

Bölgedeki asıl Kürtlerin kendilerinin ve onların temsilcilerinin kendilerinin olduğunu öne sürenlerin iç çatışmaları gün geçtikçe alevlenirken bu çatışma alanının bir diğer sahasının da Twitter olduğunu görüyor, dinliyorum.

İstemediği Trump döneminde açtığı sohbet odaları ile başkanlık sistemi tam oturmuş olan Amerika'da sanal darbeye kalkışan Twitter'in bu uygulamasının ardından önüne gelenin sohbet odası açarak ülkeyi, dünyayı hatta Kürtleri kurtarmaya çalıştıklarını izlerken, diğer bir grubun yani Kürdistan levhasının asıldığı Kuzey Irak'taki Barzaniciler de bu alanda açtıkları sohbet odaları ile Kürtleri en iyi kendilerinin temsil ettiğini ve Kürtlerin yanında tüm dünyayı olmasa da Ortadoğu'yu kurtaracaklarını iddia etmekteler.

Daha önceki bir yazımda Ergenekoncu ve Ulusalcıların bu odalarda adeta 'Twitter'in Beyaz Toroscuları' grubu oluşturduğunu yazıp, geçmişe dikkat çekerek, bunların siyasi parti trolcülerinden daha tehlikeli olduğunu ima etmeye çalışmış ve onları da kızdırmıştım..

Beyaz Toroscular dediğim bu beyaz Twitter’cılara benzer bir grubunda Barzaniciler tarafından oluşturulan odalara takıldım.

Her Twitter odasının adının başlığında ve konuşmalarında 'HDP kapatılmalıdır. PKK terör örgütüdür.' diyorlar.

Hatta, PKK'Türklerin kozmik odalarınca oluşturduğunu ve Kürtlere en büyük zararı veren örgüt olduğunu iddia ediyorlar.

Barolar Birliği’nden sonra Anayasa Mahkemesi’nden sonra, HDP'nin kapatılmasını isteyen MHP lideri Devlet Bahçeli 'den daha sert ve daha radikal olmaları ise dikkatimi çeken en önemli husus.

Bu grupların iddiası; Türkiye, İran, Irak ve Suriye başta olmak üzere orta doğuda ve tüm dünyadaki Kürtlerin temsilcisinin Barzani olduğu ve 6 milyon oy alan HDP'nin kapatılıp, Kürtlerin önce Özal ardından Erdoğan ile kırmızı halıda merhabalaşan Barzani birlikteliğinde oluşturulan çatı altında toplanması.

Konuşmaları dinlerken, bir yandan da Kürtlerin de Türkler gibi neden barış içinde olmadığını da sorguluyorum.

Ancak Kürtler için tüm bunların tek çözüm olduğunu iddia edenler, Türkiye başta olmak üzere Irak dışındaki ülkelerde yaşayan kaç Kürdün kendilerini tanıdığı, bildiğini ve onayladığını da söyleyemezler.

Çünkü kendilerinin dünyanın merkezi olduklarını sansalar da Erivan radyosunda bile haberi olan Kürtlerin bunlardan bîhaber olduğunu anlamazlar.

Yazarın Diğer Yazıları