Yapımı tamamlanan Gündüzlü köyü köprüsü törenle açıldı

Muş'un Bulanık ilçesinde 9 köyün kullandığı Gündüzlü köyü köprüsü, genişletme çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı.

Yapımı tamamlanan Gündüzlü köyü köprüsü törenle açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Muş’un Bulanık ilçesinde 9 köyün kullandığı Gündüzlü köyü köprüsü, genişletme çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı.

Bulanık ilçesinde 9 köyün ulaşımı sağlandığı yol güzergâhında bulunan Gündüzlü köyü köprüsünün genişletme çalışmaları tamamlandı. Bölge için hayati bir önem taşıyan ve 9 köyün kullandığı köprüdeki çalışmaların tamamlanmasının ardından, köprü törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak, ulaşımın bir ülkenin gelişimi açısından çok önemli olduğunu söyledi. Gündüzlü köyü köprüsünün 9 köyün yanısıra Erzurum’a bağlı Karaçoban ilçesiyle de olan bağlantısını sağlaması açısından önemli bir konumda bulunduğunu belirten Kaymakam Ocak, "İlçenin 9 köyümüz, daha önce tek araç sığabilecek şekilde ve eski olması açısından tehlike arz etmekte olan köprüyü kullanmaktaydı. İl Genel Meclisi üyemizle ve köy muhtarlarımızın ortak çalışmaları sonucu, Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi desteği ile bu köprümüzü 2 ay gibi kısa bir sürede tamamladık ve hizmete açtık. Köylerimizdeki su ve ulaşım sıkıntılarına son vermek istiyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Gündüzlü Köyü Köprüsü’nün açılışı protokol üyeleri tarafından dualarla yapıldı. Daha sonra köprünün üstünden geçen Kaymakam Ocak, proje hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Kaymakam Ocak, İl Genel Meclis Üyesi Sait Taşdemir ile birlikte KÖYDES çalışmaları çerçevesinde Şehittahir köyündeki su deposunda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alarak köyden ayrıldı.

Bakmadan Geçme