Vali Çiçek, üretim yapan meslek lisesini ziyaret etti

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Şehit Türkmen Tekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Vali Çiçek, üretim yapan meslek lisesini ziyaret etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Şehit Türkmen Tekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Meslek edindirmeye yönelik eğitim ve öğretimin verildiği hijyen, moda tasarım, saç bakım, unlu mamul ve gıda üretim sınıflarını ziyaret eden Vali Çiçek, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Çiçek daha sonra, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından proje okulu kapsamında yapılan peynir üretim sınıfı inşaatını denetledi. Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay ve Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci ile birlikte inceleme yaptığı inşaat hakkında bilgi alan Vali Çiçek, Ardahan’ın temel ekonomik değeri arasında yer alan peynir üretimi konusunda hayata geçirilen bu projenin önemli olduğunu, kendilerinin de bu sınıfın faaliyete geçmesi noktasında tüm desteği sağlayacaklarını dile getirdi.

Vali Çiçek, okulu ziyareti kapsamında görevli öğretmenlerle de bir araya geldi. Öğretmenlerle tanışan ve bir süre sohbet eden Çiçek, Ardahan’ın eğitim seviyesinin yükseltilmesi adına maddi ve manevi anlamda tüm imkanları ile öğretmenlerin yanında olduklarını belirterek, "Eğitim sizin işiniz, sizlere güveniyoruz. Genç öğretmen kadromuz bize ümit veriyor. Öğrencilerimizde pırıl pırıl gençler. Eğitimdeki tüm sorunları birlikte ortadan kaldırmaya gayret edeceğiz. Bizler, her ortamda maddi ve manevi olarak, moral ve motivasyon anlamında sizlerin yanınızdayız. Eğitimde daha iyi noktaya nasıl gelebiliriz, bunun yollarını birlikte arayacağız” dedi

Bakmadan Geçme