• Haberler
  • Muş
  • Üniversite öğrencileri özel çocuklarla buluştu

Üniversite öğrencileri özel çocuklarla buluştu

Varto İyilik Topluluğu adı altında bir araya gelen öğrenciler, Kale Mahallesi TOKİ konutlarındaki özel öğrencilerle eğlence programında buluştu.

Üniversite öğrencileri özel çocuklarla buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Varto İyilik Topluluğu adı altında bir araya gelen öğrenciler, Kale Mahallesi TOKİ konutlarındaki özel öğrencilerle eğlence programında buluştu.

MAUN Varto Meslek Yüksekokulu İyilik Topluluğu öğrencileri, ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında Kale Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarındaki özel çocuklara yönelik bir sokak şenliği programı düzenledi. Varto İyilik Topluluğu öğrencileri, düzenledikleri şenlikle hem özel eğitim çocukların hem de mahalledeki çocukların keyifli bir gün geçirmelerini sağladı.

Varto İyilik Topluluğu Danışmanı Öğretim Görevlisi Murat Kaymaz, mahalle çocuklarına güzel bir gün geçirdiklerini ifade ederek, “Kale Mahallesi TOKİ konutlarında özel çocuklarla düzenlediğimiz şenlikte, müzik eşliğinde palyaçolar sahne aldı. Daha sonra yaş pasta kesildi ve özel çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Özel çocukların doyası eğlendiği programda, bahçe oyunlarından müzikli boyama etkinliklerine kadar pek çok eğlenceli aktivitenin olduğu sosyal sorumluluk projesiyle unutulmaz bir gün yaşadık. Sevilen eski şarkıların yanı sıra çocuk müziklerinin çaldığı şenlikte, palyaçolar miniklerin yüzlerini boyadı. Sosis balonlardan hayvanlar yapan üniversiteliler, minikler için aldıkları tişörtleri onlarla birlikte el baskısı yöntemiyle boyadı. Projeye katılan miniklere pamuk şeker ve patlamış mısır dağıtan üniversiteliler, miniklerle dans etti. Özel çocuklar ve aileleri ile Kale Mahallesi’ndeki çocukların yer aldığı etkinlikte, sıradan eğitim gününün ötesinde farklı bir gün yaşama fırsatı bulan çocuklar ve üniversiteliler, güzel havanın ve baharın tadını doyasıya çıkardı” dedi.

Bakmadan Geçme