TMO Ardahan'da ilk kez hububat alıma başladı

Türkiye'nin her bölgesinde dönem dönem çiftçilerden ürün satın alan Türkiye Mahsulleri Ofisi, Ardahan'da da ilk kez hububat alımına başladı.

TMO Ardahan'da ilk kez hububat alıma başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’nin her bölgesinde dönem dönem çiftçilerden ürün satın alan Türkiye Mahsulleri Ofisi, Ardahan’da da ilk kez hububat alımına başladı.

Ardahan Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Ardahan’da hububat alımı yapmaya başladığını ifade etti. Başkan Sural, Sulakyurt Köyü yolu üzerinde kurulan TMO alım deposunu ziyaret etti. TMO’nun randevu sistemiyle alım yapacağını belirten Sural, “TMO arpada alım başına kilogram olarak 7 lira, buğdayda ise, 8 lira ödemede bulunulacak. Bunun yanında devlet desteği de olacak” dedi.

Çiftçilerin alım fiyatından memnun olduğunu ifade eden Sural şunları kaydetti; "TMO ilk defa Ardahan’da hububat alımı yapmaya başladı. Ziraat odası olarak uzun yıllardan beri uğraş veriyorduk. Göstermiş olduğumuz mücadelemiz sonuç verdi ve TMO ilk kez Ardahan’da hububat alımına başladı. TMO şubesinin Ardahan’da kalıcı olması içinde çalışıyoruz. İlk kez olmasına rağmen yüksek rekolte bekliyoruz. Arpada alım başına kilogram olarak 7 lira, buğdayda ise, 8 lira ödemede bulunulacak. Bunun yanında devlet desteği olacak. Fiyatlar iyi, çiftçimiz de memnun. Çiftçi elindeki ürününü TMO’ya teslim etmesinin akabinde parasını da 1 ay sonrasında alabilecek. Üreticilerimiz acele etmeden ürünlerini süre kısıtlaması olmadan TMO’nun randevu sistemi adresi http://randevu.tmo.gov.tr üzerinden randevularını alarak rahatça yapabilirler. İnşallah alın teri güzel bir şekilde değerlenir. Bizde buna bir nebze katkıda bulunduysak onlar kadar mutluyuz. Şu anda üretici fiyatlardan memnun. Ardahan’a bu imkanı sağlayan TMO yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ederim. Çiftçilerimize hayırlı olsun" dedi.

Bakmadan Geçme