Terörden temizlendi, doğal güzelliğiyle büyüledi

Yıllardır teröristlerin üs olarak kullandığı Şırnak Şenoba beldesi terörden temizlendi, doğal güzellikler ortaya çıktı.

Terörden temizlendi, doğal güzelliğiyle büyüledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi istikrarlı bir şekilde sürdürülen başarılı operasyonlar sonucunda terörden tamamen temizlendi.

GÜZELLİĞİ DENİZ SAHİLLERİNİ ARATMIYOR

Yaşanılan olaylar sonucu kullanılamayan Bestler dereler bölgesindeki Hezil Çayı’nın şimdiki güzelliği deniz sahillerini aratmıyor. Doğal yapısı ve güzelliğiyle ilgi çeken Hezil Çayı'na akın eden insanlar, piknik yapıyor, suda yüzüyor, kumlarda güneşleniyor.  Serinlemek isteyen yöre halkı Hezil Çayı'na akın ediyor.Geniş kumsallara sahip olan Hezil, yöre halkına sahil boyu yürüyüş yapma imkanıda sunuyor.

“HERKES ANTALYA’YI TERCİH EDİYOR, KENDİ BÖLGEMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Hezil Çayı kıyısında piknik yapmaya gelen Orhan Erden, “Bestler Dereler Hezil Çayındayız, ailelerimiz ve yöre halkı olarak eğlence ve piknik alanı olarak biz burayı tercih ediyoruz. Güzel manzarası, temiz suyu ile güneşi, girilebilecek suyu ile herkesin gelip görmesini isteriz. Her hafta sonu Hezil Çayına ailelerimiz ile birlikte gelip pikniğimizi yapıyoruz. Herkes Antalya’yı tercih ediyor, bizim doğu tarafı genelde sahil illerini tercih ediyorlar tatil için. Bizim böyle doğa harikası olan yerlerde piknik, tatil yapmaları daha güzel olur diye düşünüyorum. Kendi memleketimize, kendi bölgemize, kendi yerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Güzel zaman geçirecek bir ortam var. ”dedi.

Bakmadan Geçme