TDV KAGEM Ortaokul Yaz Okulu başladı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın, Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik olarak bu yıl 11'incisi düzenlenen yaz okulu programı başladı.

TDV KAGEM Ortaokul Yaz Okulu başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın, Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik olarak bu yıl 11’incisi düzenlenen yaz okulu programı başladı.

TDV KAGEM Ortaokul Yaz Okulu’nda, Kur’an-ı Kerim, din ve hayat dersleri verilecek. Ayrıca öğrenciler; bilimden sanata, iletişimden değerler eğitimine, psikolojiden doğaya, müzikten sağlığa, sinemadan spora kadar çeşitli alanlarda söyleşiler, atölye çalışmaları, ödüllü yarışmalar ve birbirinden renkli etkinliklerden yararlanma fırsatı bulacak.

12 Temmuz’a kadar devam edecek yaz okulunda dersler hafta içi her gün yapılacak. Yaz okulu, düzenlenecek olan sertifika töreni ve kapanış programının ardından sona erecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, TDV KAGEM tarafından öğrencilere yönelik gerçekleştirilen yaz okuluyla ilgili bilgi verdi.

Ortaokul Yaz Okulu’nun öğrencilerin tatil dönemlerinde her yıl düzenli olarak gerçekleştirildiğini vurgulayan Turan, “Bu yıl 11’incisi düzenlenen yaz okulumuz 1 Temmuz itibariyle Ankara’da başladı. Yaz okulu kapsamında öğrenciler için dolu dolu bir program içeriği hazırlandı. 100’e yakın ortaokul ve lise öğrencimiz, eğitmenlerimizin gözetiminde hazırlanan eğitim ve etkinliklerden istifade edecek. Eğitimler ve sosyal faaliyetlerle çocuklarımız hem öğrenecek hem de eğlenecek” ifadelerini kulandı.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak eğitime her anlamda büyük önem verdiklerini vurgulayan Turan, şunları kaydetti:

“Medeniyetimizi dünyada söz sahibi kılacak ve daha ileriye taşıyacak olanın; eğitimli, çalışkan ve her zaman hikmetin takipçisi olmayı ilke edinmiş nitelikli bir nesil olduğunun farkındayız ve eğitimin bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle her anlamda gençlerimizin kendilerini yetiştirmelerine, manevi ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamalarına imkân sağlıyoruz ve bu tür etkinliklerde daha fazla yer almalarını istiyoruz.”

Lise öğrencilerinin faydalanacağı TDV KAGEM Lise Yaz Okulu Programı ise 22 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

Bakmadan Geçme