• Haberler
  • Erzurum
  • Seren Ay modelini Erzurumlu Furkan Şahin ve ekibi üretti

Seren Ay modelini Erzurumlu Furkan Şahin ve ekibi üretti

Dünyanın ilk yapay zeka model güzellik yarışmasının finalistleri açıklandı. Türkiye'den Seren Ay ve Asena ilik, büyük finalde yarışacak 10 model arasında yer aldı.

Seren Ay modelini Erzurumlu Furkan Şahin ve ekibi üretti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dünyanın ilk yapay zeka model güzellik yarışmasının finalistleri açıklandı. Türkiye’den Seren Ay ve Asena ilik, büyük finalde yarışacak 10 model arasında yer aldı.

Türkiye’nin ilk yapay zeka marka elçisi Seren Ay modeli ise Erzurumlu Furkan Şahin’in yönettiği ekip tarafından üretildi. Dünyanın ilk yapay zekâ güzellik yarışmasının başladığı haberleri uzun süre gündemden düşmemişti. "Miss AI" olarak nitelendirilen yarışma, dünyanın dört bir yanından yapay zekâ ile üretilmiş modelleri karşı karşıya getirdi. İşte şimdi bu yarışmada büyük finale kalan 10 model açıklandı. İlk iki sırayı Türkiye’den Seren Ay ve Asena İlik aldı. Türkiye’nin ilk yapay zeka marka elçisi Seren Ay modelini ise Erzurumlu genç bir yapay zeka üreticisi olan Furkan Şahin’in yönettiği ekip tarafından üretildi.

Türkiye’yi temsil edecek modeller arasında Seren Ay ve Asena İlik yer alıyor. Seren Ay’ın 11 bin, Asena İlik’in ise 29 bin civarında takipçisi bulunuyor. Bu iki model, Türkiye’nin güzellik anlayışını yapay zekâ dünyasına taşıyacak.

Bakmadan Geçme