• Haberler
  • Bitlis
  • Şehidin adı aile sağlık merkezinde yaşatılacak

Şehidin adı aile sağlık merkezinde yaşatılacak

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 10 Haziran 2016 tarihinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mesut Ardıç'ın adı, Bitlis'in Ahlat ilçesindeki mahallesinde yapılan aile sağlık merkezinde yaşatılacak.

Şehidin adı aile sağlık merkezinde yaşatılacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 10 Haziran 2016 tarihinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mesut Ardıç’ın adı, Bitlis’in Ahlat ilçesindeki mahallesinde yapılan aile sağlık merkezinde yaşatılacak.

Ahlat ilçesinin Kırklar Mahallesi’nde Şehit Uzman Çavuş Mesut Ardıç’ın adının verileceği aile sağlık merkezinde program düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Şehit Uzman Çavuş Mesut Ardıç’ın babası Mürsel Ardıç, bu güzel eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ahlat Kaymakamı Batuhan Bingöl ise “Burada şehidimiz Mesut Ardıç’ı seneyi devriyesinde anmak için bulunuyoruz. Tabi bu toprakları bizlere hediye eden, vatanı, bayrağı, milleti uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Kıymetli ailelerine ise sabır ve başsağlığı diliyoruz. Burada ise tamamlandıktan sonra 400 metrekare alanda 3 bin hemşehrimize ilk basamak sağlık hizmetini vermek nasip olacak. Bu hizmet şehidimizin adı altında verilecek. Rabbim bizleri şehitlerimize daim memurlardan eylesin” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile birlikte şehit Mesut Ardıç’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla adının verileceği aile sağlığı merkezi gezildi.

Programa Ahlat Kaymakamı Batuhan Bingöl, Ahlat Belediye Başkanı Yavuz Gülmez, Bitlis İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ekici, AK Parti Bitlis İl Başkanı Kadir Köstekçi, bazı kurum amirleri, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Bakmadan Geçme