Özarslan: 'Meslek liseleri ülkemizin istihdamına önemli katkılar sağlıyor'

Meslek liselerini ziyaret eden Sinop Valisi Mustafa Özarslan, 'Meslek liseleri ülkemizin istihdamına önemli katkılar sağlıyor dedi.

Özarslan: 'Meslek liseleri ülkemizin istihdamına önemli katkılar sağlıyor'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meslek liselerini ziyaret eden Sinop Valisi Mustafa Özarslan, “Meslek liseleri ülkemizin istihdamına önemli katkılar sağlıyor" dedi.

Vali Mustafa Özarslan, Sinop’ta düzenlenen bir program çerçevesinde meslek liselerini ziyaret etti. Program kapsamında, Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Seydi Ali Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ziyaret edildi. Meslek liselerindeki bilişim teknolojileri, mutfak, giyim, metal, ahşap, kaynak, metal ve sağlık atölyelerini inceleyen Vali Özarslan, "Meslek liselerimiz, evlatlarımıza belirli bir mesleği öğrenmelerini sağlayan ve onları hayata hazırlayan eğitim kurumlarıdır. Sektördeki taleplere uygun olarak ülkemizin yetişmiş iş gücü ihtiyacının karşılanmasına, ekonomik kalkınma ve istihdama önemli katkılar sağlamaktadırlar" şeklinde konuştu.

Özarslan, meslek liselerindeki eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi için öğretmenlerin istek, görüş, öneri ve projelerini dinleyerek istişarelerde bulundu ve öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

Vali Özarslan’a ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci eşlik etti.

Bakmadan Geçme