O paylaşım Aleyna Tilki'yi konserinden etti!

Aleyna Tilki'nin Çorum'da Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında vereceği konser iptal edildi.

O paylaşım Aleyna Tilki'yi konserinden etti!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Osmancık Belediyesi, konserin iptal edildiğini duyurdu. İptal gerekçesi ise Aleyna Tilki’nin sosyal medyada yaptığı bir paylaşım oldu.

Osmancık Belediyesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Belediyemizce Osmancık Pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali  16 – 25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir.

Festival kapsamında “Halk Konseri” ve “Gençlik Konseri” olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle Gençlik Konserine şarkıcı “Aleyna Tilki” davet edilmiştir.

İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Aleyna Tilki'nin paylaşımı:

Bakmadan Geçme