Muş'ta Mevlit Kandili dualarla idrak edildi

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) dünyaya geldiği gün olan Mevlit Kandili, tüm yurtta olduğu gibi Muş'ta da dualarla idrak edildi.

Muş'ta Mevlit Kandili dualarla idrak edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (SAV) dünyaya geldiği gün olan Mevlit Kandili, tüm yurtta olduğu gibi Muş’ta da dualarla idrak edildi.

Mevlit Kandili, tüm yurtta olduğu gibi Muş’ta dualarla idrak edildi. Çağlayan Camisi’ne gelen vatandaşlar, Mevlid-i Nebi kandilini dualarla idrak etti. Mevlid-i Nebi programında namaz kılıp dua eden vatandaşlar, okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlit Kandili’nin manevi atmosferini yaşadı. Vatandaşların ilgi gösterdiği programa katılan İl Müftüsü İbrahim Halil Demir, yatsı namazından önce günün anlam ve önemine ilişkin verdiği vaazda “Dünyaya rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhivesellemin yeryüzüne gelişi ile yeryüzünü şereflendirdiği seneyi devriyesindeyiz. Tam da Efendimiz için yazılan mevlidi şerifini okunmasına vesile olan Muhammed Mustafa sallallahu aleyhivesellemi çok canlı bir şekilde hatırlayacağız. Okullarda, camilerde, kahvehanelerde ve her yerde Efendimizi anlatacağız” dedi.

Bakmadan Geçme