Muş'ta 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması' düzenlendi

ı Kerim Güzel Okuma Yarışması' büyük ilgi gördü

Muş'ta 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması' düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ı Kerim Güzel Okuma Yarışması” büyük ilgi gördü

Muş İl Müftülüğü ile MAVİ AY Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Merkez Camii’nde düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, Tamer Çoban’ın destekleri ile gerçekleşti. MAVİ AY Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Tamer Çoban sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte dereceye giren gençlere hediyeler takdim edildi. Etkinlik, genç yeteneklerin Kur’an-ı Kerim’i güzel bir şekilde okuma ve yeteneklerini sergilemelerine imkân tanıdı. Bu tür organizasyonların dinî ve kültürel değerlerin yaşatılmasına katkı sağladığı aktarıldı.

Düzenlenen yarışmada birinci olan Sefa Yılmaz’a bin 500 TL, ikinci olan Bünyamin Uygur’a bin TL ve üçüncü olan Miraç Yıldız’a 750 TL para ödülü takdim edildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise hediye paketi dağıtıldı.

MAVİ AY Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Aydın, düzenlenen programın sponsorluğunun Tamer Çoban’ın üstlendiğini ifade ederek, etkinliğe katılan öğrencilere ve camii cemaatine teşekkür etti. Bu anlamlı etkinliğin toplumda dinî değerlere olan duyarlılığı artırmaya yönelik güzel bir örnek teşkil ettiğini belirten Aydın, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Muş Müftüsü İbrahim Halil Demir’in öncülüğünde gerçekleşen yarışmanın jüri üyeliğini ise Abdülhak Akpolat, Servet Güler, Yusuf Akçil, Fehim Yalçın, Yavuz Toplu ve Veysel Toplu yaptı.

Bakmadan Geçme