MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler ayak takımıdır"

Bahçeli partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda 'Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler hukuk cahili, dış tazyik ve destekli ayak takımıdır.' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: &quotErdoğan'ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler ayak takımıdır"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığına yönelik iddiaları değerlendiren Bahçeli, "Milli birliğin ve kardeşliğin adresi Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’dır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler hukuk cahili, dış tazyik ve destekli ayak takımıdır. Aynı şekilde 14 Mayıs tarihi dikkate alındığında, 31 Mart 2022 tarihinde kabul edilip 6 Nisan 2022 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 7393 sayılı Kanun ile seçim kanunlarında yapılan değişikliklerin seçimlerde geçerli olamayacağını açıklayanlar demokrasi kaçkını, hukuk tanımaz kifayetsizlerdir." ifadelerine yer verdi.

Adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu kaydeden Bahçeli, seçim kanunlarında yapılan değişiklerin 14 Mayıs 2023 tarihinde hukuken geçerli olduğunun altını çizdi.

“EYLEMİ İFADE VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ OLARAK TEVİL EDENLER DE AYNISIYLA SUÇ ORTAĞIDIR”

İsveç’te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren Bahçeli, "Bu azgın provokasyonu, bu nefret saçan eylemi ifade ve düşünce özgürlüğü olarak tevil edenler de aynısıyla suç ortağıdır. İsveç ve Finlandiya gibi İskandinav ülkeleri ABD’nin dublör ülkeleridir. Viking mantığı ABD’nin kovboy aklıyla bir ve beraberdir. Danimarkalı Rasmus Paludan isimli bir alçağın eline çakmak tutuşturup Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kışkırtanlar, bunu da Türkiye Büyükelçiliği önünde yaptıranlar çok sinsi ve silindir bir siyasetin tasarımcılarıdır" diye konuştu.

"NATO’YLA DOĞMADIK, NATO’SUZ DA ÇOK ŞÜKÜR ÖLMEYİZ"

"Bu saatten sonra İsveç’in NATO üyeliği suya yazılmış yazı kadar güncel bir konu olmaya müstahaktır." diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Milliyetçi Hareket Partisi kitabımıza el uzatan, buna hizmet eden, göz yuman, ortam hazırlayan kim olursa olsun, hem bu dünyada hem de Mahkeme-i Kübra’da mutlaka hesaplaşacak, bunlara asla taviz vermeyecektir. Viking uzantıları ardına efendilerini alsa da, Türk’ün töresini, İslam’ın sancağını, mukaddesatımızın onurunu zedelemeye güç yetiremeyecektir. Türkiye’nin NATO üyeliğini tartışmaya açmak isteyenler varsa buyursun açsınlar, NATO’yla doğmadık, NATO’suz da çok şükür ölmeyiz."

26 Ocak 2023’te yapılacak 11’inci altılı masa toplantısını değerlendiren, Bahçeli şunları kaydetti:

"Kimi aday yapıp yapmayacakları, birbirlerine hangi yöntemlerle kazık atıp atmayacakları artık kendi bilecekleri bir şeydir. Milletimizin gündemi zillet değil, vatandır, bayraktır, bağımsızlıktır, 14 Mayıs demokrasi zaferidir."

“HDP’NİN İSTEĞİYLE ANAYASA MAHKEMESİNİN DAVAYI SULANDIRMASI DOĞRU DEĞİLDİR"

MHP lideri Bahçeli, HDP’nin kapatılma davasına ilişkin ise, "Evvela şunu söylemek zorundayım ki Anayasa Mahkemesinin HDP’nin talebiyle 25 Ocak 2023 tarihinde kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkelerine tamamıyla aykırıdır. Bu neyin görüşmesi, neyin arayışı, neyin hazırlığıdır? Anayasa Mahkemesi şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrasına bırakmayı görüşecek midir? HDP kapatılmalıdır, hem de vakit kaybetmeksizin bu bölücü ve terör yatağı kurutulmalı, hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır. HDP’nin isteğiyle Anayasa Mahkemesinin davayı sulandırması doğru değildir." dedi.

The Economist dergisine ilişkin konuşan Bahçeli, "Bunlar aleyhimize kurgular yapan küresel üst aklın ve melanetle çizilen büyük resmin tercümanı olan karanlık odakların husumet aparatlarıdır. 14 Mayıs seçimleri yaklaştıkça, Cumhurbaşkanımızın sözde kusurlu olan demokrasimizi tam gelişmiş bir diktatörlüğe sürükleyeceğini ileri süren The Economist dergisi bu tip bir aparattır." ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme