MHP Bingöl İl Başkanı 'sağlık sorunları' nedeniyle istifa etti

MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, 6 yıldır yürüttüğü il başkanlığı görevinden 'sağlık sorunları' nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.

MHP Bingöl İl Başkanı 'sağlık sorunları' nedeniyle istifa etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol haberi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. 

Paylaşımında "Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendilerin takdir ve tensipleriyle bu kutsal görevi devretmenin onurunu yaşamaktayım." diyen Varol, partisine bağlı kalmaya devam edeceğini de şu sözlerle ifade etti:

“Bugün itibarıyla, 17 Mayıs 2017 tarihinde yapılan olağan İl Kongresi'nde seçilmiş bulunduğum ve altı yıldır şerefle yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanlığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle ayrılıyorum. Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin takdir ve tensipleriyle bu kutsal görevi devretmenin onurunu yaşamaktayım. An oldu geceyi gün ederek emek verdik, bir ekmeği bölüştük, başımı yastığa vicdan rahatlığıyla koyma savaşını verdim ve benliğimi dava ile ezerek bu yolda layıkıyla yürümeye çalıştım. Bu şeref, emanet aldığım ve emanet ettiğim kutlu vazifenin ömrüme kattığı gururdur, son nefesime kadar taşıyacağım ve çocuklarıma miras bırakacağım bu şerefli geçmiş en kıymetli apoletim olacaktır.

Yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız da olmuştur. Vicdanen huzurlu bir şekilde emaneti, devrettiğime inanıyorum. Ben halis bir niyetle dava sürecimi büyük bir onurla idame ettim elbette ki, takdir ülkücü hareketin şerefli ve namuslu mensuplarınındır. Görev sürem boyunca yaptıklarımın ve yapamadıklarımın hesabını her zaman Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'ne vermeye hazırım Ülkücülük dışında bir aidiyet tanımayan, ülkücü pencereden bakarak beni eleştiren herkese şimdiden saygı duyacağımı belirtmek istiyorum fakat görev sürem boyunca yaptıklarıma şahsi ikbal, menfaat ve ülkücülük dışındaki pencerelerden eleştiri getirecek olanların fikirleri de şahsiyetleri de tarafımca hükümsüzdür. Bu süreç boyunca yapılan her güzel iş teşkilatımın, her eksik, noksan şahsımındır. Ömrü boyunca ülkü kelimesinin sonundaki –cü aidiyeti dışında tek bir sıfatı dahi kabul etmeyen şahsım, bundan sonra da ülkücü olabilmenin ve ülkücü kalabilmenin şerefine talip olacaktır. Makamlar şerefli bir emanet, dava adamlığı ise ömürlük aidiyettir."

Bakmadan Geçme