Melita'dan Malatya'ya günlerinde  Arslantepe'ye pedal çevirdiler

'2'inci Uluslararası Melita'dan Malatya'ya Kültür, Sanat, Tarih, Arkeoloji, Turizm, Gastronomi ve Moda Günleri'  dahilinde  Malatya Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu gönüllü üyeleri Arslantepe'ye bisiklet turu düzenledi.

Melita'dan Malatya'ya günlerinde  Arslantepe'ye pedal çevirdiler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Büyükşehir Belediyesi önünde başlayan tur; İnönü Caddesi, Kışla Caddesi, Sivas Caddesi, Recai Kutan Caddesi, Göztepe Caddesi güzergâhları üzerinden Arslantepe Höyüğü’nde son buldu.bMalatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Melita’dan Malatya’ya Arslantepe Buluşması 2 programı kapsamında bisiklet turu düzenlediklerini söyledi.

“ İNŞALLAH EBEDİYEN MALATYA’MIZ YURDUMUZ OLARAK KALMAYA DEVAM EDER”

Artan “Bugün Malatya’nın fethinin 921. Yıldönümü. 18 Eylül 1101 tarihinde Melik Ahmet Danişmend Gazi Gümüştekin ve silah arkadaşları, Hz. Ömer zamanında daha önce fethedilmiş ve zaman zaman elimizden çıkan Malatya’yı fethetti. İnşallah ebediyen Malatya’mız yurdumuz olarak kalmaya devam eder. ” dedi.

“MALATYA’MIZDA FARKLI BİR PENCEREDEN FARKLI BİR FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK”

Malatya Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu Temsilcisi Mustafa Ekici, Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu olarak sosyal ve kültürel çalışmalara önem verdiklerini söyledi. Malatya’nın fethinin 921. Yıldönümü dolayısı ile bir arada olduklarını söyleyen Ekici, “ Bugün bisikletlerimiz ile birlikte Malatya’mızda farklı bir pencereden farklı bir farkındalık oluşturmak istedik, bundan dolayı da Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’ın tarih, kültür, sanat ve spor alanlarında yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz.” diye konuştu.

Arslantepe’de program ile ilgili söz alan gönüllü bisikletliler bu günün kendileri için çok anlamlı olduğunu, hem Malatya’nın fethinin 921. yıldönümü olması hem de Arslantepe Buluşması programına dâhil olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bakmadan Geçme