Malazgirt Zaferi otelcilerin yüzünü güldürdü

Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıldönümü etkinlikleri dolayısıyla ziyaretçi akınına uğrayan Tatvan'da otellerdeki doluluk oranı otel sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Malazgirt Zaferi otelcilerin yüzünü güldürdü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Muş'un Malazgirt ve Bitlis'in Ahlat ilçelerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 1071 Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıldönümü etkinliklerinde Tatvan’da otellerin doluluk oranı yüzde 95’i aştı. Bitlis’te ve bölgede 23-26 Ağustos tarihleri arasında  düzenlenen 1071 Malazgirt Zaferi etkinlikleriyle beraber Tatvan’daki otellerde yaşanan doluluk oranı otel sahiplerini sevindirdi. Malazgirt Zaferi kutlamaları için Bitlis’e yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirler otellerde yer bulmakta zorlandı.

Malazgirt ve Ahlat’ta yapılan etkinliklerin bölge ve turizm açısından bölge halkını memnun ettiğini ifade edem otel çalışanı Rüstem Sönmez, “Şu an konaklamaların yüzde 95’i geçtiğinin farkındayız. Bu da bizi sevindiriyor. Hem turizmi hem ekonomiyi canlandırıyor. Ahlat ve Malazgirt bölgesinde yapılan etkinlikler bölgemiz açısından çok değerli. Yılda bir defa da olsa turizm açısından dolu dolu geçiyor. Biz halk olarak bundan çok memnunuz. İnşallah böyle etkinlikler devamlı ve artarak olur. Bölgenin tanıtımına ihtiyacı var. Bizler bölge halkı olarak bu tür etkinliklerin arkasındayız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yeter ki bu tür etkinlikler devamlı olsun.” dedi.

Ahlat’ta 4 gün sürecek olan etkinliklerden dolayı çevre illerden ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerden dolayı otellerin doluluk oranının yüzde 95’in üzerinde olduğunu belirten otel müdürü Cebrail Karaca, “Son günlerde Bitlis’teki otel doluluk oranı yüzde 95’e vardı. Bunun sebebi Ahlat’ta sürecek olan 4 günlük etkinliklerden dolayı. Bu tür etkinliklerin birden çok olmasını temenni ederiz. Bölge turizmi için çok etkili ve bölge turizminin gelişmesi için çok faydalı. Gençlerimizin iş sahibi olmasına katkısı ve bölgenin gelişmesinde bölge esnaflarının desteklenmesinden dolayı bu tür etkinliklerin birden fazla olmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Bakmadan Geçme