Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği evde elektrik var mıydı yok muydu? Kaymakamlık açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 23 Nisan'da ziyaret ettiği evin 4 aydır borcu nedeniyle elektriğinin kesik olduğu iddiasına ilişkin Keçiören Kaymakamlığı ve dağıtım şirketi açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği evde elektrik var mıydı yok muydu? Kaymakamlık açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 4 aydır elektrikleri kesik olduğunu iddia ettiği evi ziyaret etmiş ve mum ışığı eşliğinde sorunlarını dinlemişti. CHP liderinin ziyaret ettiği evde elektriklerin kesik olmadığı iddia edildi. Keçiören Kaymakamlığı evin elektriklerinin 4 aydır kesik olmadığını duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, "İlçemizde ikamet eden Güllü K. isimli vatandaşımızla ilgili olarak yapılan araştırmada; vatandaşımızın ikametgahının elektriğinin iddia edildiği şekliyle 4 aydır kesik olmadığı, borcu nedeniyle dağıtıcı şirket tarafından 31.03.2022 tarihinde elektriğin kesildiği, beş gün sonra 05.04.2022 tarihinde ödemenin yapılması üzerine elektriğinin açıldığı, vatandaşımıza 2021 yılında 2 kez yaptığı pandemi yardımı başvurusu ile ilgili olarak 2 kez pandemi desteği yapıldığı, 2022 Şubat ayında doğalgaz yardımı başvurusu neticesinde de 381 TL destek sağlandığı, ailenin, bugüne kadar pandemi ve doğalgaz yardımı dışında Kaymakamlığımıza herhangi bir başvurusu olmadığı anlaşılmış olup, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza başvuru yapmaları halinde kira, gıda, fatura, giyim, eğitim, barınma gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere her türlü destek sağlanmaktadır." denildi.

Konuyla ilgili bir açıklama da Başkent Elektrik'ten geldi. "23 Nisan'da o evde elektrik vardı." açıklaması yaptı. Ankara EDAŞ'ın Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Tesisatın 31 Mart 2022 tarihinde elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesi takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir. Bu nedenle elektrik piyasası mevzuat hükümlerinin dışında bir uygulamaya gitmemiz söz konusu değildir. Ancak, bu konuda gerek bizzat abonemizin kendisinin yaptığı açıklamalar, gerekse kamu kurumlarının talebi üzerine şirketimiz tarafından 24.04.2022 tarihinde yapılan saha tespitine ve kayıtlarımızda yapılan incelemeye göre, 23.04.2022 tarihinde, ilgili tesisatın borcundan veya herhangi bir nedenden dolayı elektrik enerjisinin şirketimizce kesilmiş olmadığı, söz konusu tesisatın 31 Mart 2022 tarihinde elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesi takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir. 5 Nisan 2022 tarihinden bu yana söz konusu tesisatta şirketimizce herhangi bir nedenle enerji kesme işlemi yapılmamıştır."  31 Mart'ta borcu nedeniyle kesilen elektriklerin 5 Nisan'da tekrar açıldığı paylaşıldı.

Bakmadan Geçme