Kayserispor'dan Ahmet Nur Çebi'ye cevap

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Onur Bulut transferi ile ilgili açıklamaları üzerine Kayserispor'dan yanıt geldi.

Kayserispor'dan Ahmet Nur Çebi'ye cevap
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bugün Vodafone Park'ta deprem için 'Bırakmam Seni' kampanyası çerçevesinde basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi gündemi meşgul eden Onur Bulut transferi hakkında açıklamalar yaptı. Bu açıklamanın üzerine Kayserispor, Ahmet Nur Çebi'ye yanıt verdi.

Kayserispor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, Kulübümüz ve Yöneticilerimiz hakkındaki açıklamalarını büyük bir şaşkınlıkla ve hayretle takip etmiş bulunuyoruz. Çebi’nin, yaptığı açıklamalardan, Onur Bulut’un transferi konusunda, Kulübümüzün TFF Hukuk Kurullarına yapmış olduğu müracaattan haberi olmadığını ya da bu konuda kendisinin bilgilendirilmediğini anlıyoruz. Kayserispor Kulübü, hukukun üstünlüğünü bilen ve buna uygun olarak hakkını yetkili merciiler önünde arayan bir Kulüptür. Bu itibarla Kayserispor Kulübü, ne Ahmet Nur Çebi’nin ne de başka birinin rehberliğine ve yol göstermesine ihtiyaç duymamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

"KAYSERİSPOR YÖNETİMİ İLE MUHATAP OLMADINIZ"

Açıklamanın devamında Onur Bulut’un transfer süreci ile ilgili şu bilgiler verildi:

“Ahmet Nur Çebi’nin açıklamasında, Onur Bulut’un transfer sürecine ilişkin olarak sarf etmiş olduğu düşüncelerin sığ, tek taraflı bilgiye dayalı ve düzeysiz bulduğumuzu da açıklamak isteriz. Bu çerçevede, Sayın Çebi’ye, Beşiktaş Kulübünün, Onur Bulut için Kulübümüze göndermiş olduğu, transfer sözleşmesi taslağını bir kere daha okumasını tavsiye ediyoruz. Ahmet Nur Çebi, söz konusu taslağı okuduğunda, taslağı gönderenlerin, Sayın Çebi’nin ifade ettiğinden farklı ve temkinli bir anlayış içinde olduğunu, kendisinin “kağıt parçası” olarak ifade ettiği sözleşmeye daha farklı bir anlam yüklediklerini görecek, anlayacaktır. Sayın Çebi; -Beşiktaş Kulübü tarafından Kulübümüze e-mail yolu ile gönderilen sözleşme taslağına, Kulübümüzün vermiş olduğu cevap üzerine- temsil ettiğiniz makama uygun hareket ederek yönetimimizle doğrudan iletişime geçmiş olsaydınız, bu hem Beşiktaş Kulübünün değerlerine hem de Türk Futbolunun ortak menfaatlerine uygun olacaktı. Siz bunu yapmadınız. Siz, Kayserispor Yönetimi ile muhatap olmadınız. Siz, spor ahlakını, bir transferin şehvetine tercih ettiniz. Siz, ben yaptım oldu diye hareket ederek Beşiktaş Kulübünü hukuki sorumluluk altına soktunuz. Haksız ve seviyesiz açıklamalarınız da olası şahsi sorumluluğunuzun sonuçlarından duyduğunuz endişeden kaynaklanmaktadır.” 

AHMET NUR ÇEBİ ONUR BULUT TRANSFERİ HAKKINDA NELER SÖYLEMİŞTİ?

"Onur, bizim için etik bir transferdir. Kayserispor, haklı olduğunu düşünüyorsa gideceği yer bellidir. Gereksiz gevezelik etmelerine ve küçük düşürücü ifadelerde bulunmalarını doğru bulmuyorum. Kendilerine çeki düzen versinler, burası Beşiktaş."


 

Bakmadan Geçme