• Haberler
  • Kars
  • Kars'ta kaldırımlar yabani otlardan temizleniyor

Kars'ta kaldırımlar yabani otlardan temizleniyor

Kars'ta yabani otlar kaldırımlardan temizleniyor. Belediye ekipleri, kaldırım ve refüjlerdeki yabani otları temizleyerek özellikle refüjlerin daha güzel görünmesi sağlıyor.

Kars'ta kaldırımlar yabani otlardan temizleniyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kars’ta yabani otlar kaldırımlardan temizleniyor. Belediye ekipleri, kaldırım ve refüjlerdeki yabani otları temizleyerek özellikle refüjlerin daha güzel görünmesi sağlıyor.

Başta Paşaçayırı Mahallesi olmak üzere kenttin bütün cadde ve sokaklarında yabani otla mücadele çalışması başlatan Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bir taraftan da refüjlerde çiçeklendirme çalışması yürütüyor.

Konuyla ilgili olarak Kars Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Şehrimiz genelinde son günlerde etkili olan yoğun sağanak yağışlar nedeniyle; refüjlerde, kaldırımlarda, parklar ile mesire alanlarında hızlı bir büyüme periyoduna giren yabani otlar ile mücadelemiz mevsim şartlarının elverişli olmasıyla birlikte ekiplerimizce devam etmektedir” denildi.

Açıklamada, “Özellikte refüjlerde ve kaldırımlarda oluşan yabani otların temizlenmesi için çalışmalarımız Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce devam etmekte olup, sağanak yağışların bitmesiyle birlikte 2024 yılı bakım ve onarım çalışmaları kapsamında; daha yaşanabilir bir Kars için ağaçlandırma, mevsimlik çiçeklerin ekilmesi, kent mobilyaların bakım-onarımı ile park ve bahçelerde bakım-onarım çalışmaları aralıksız bir şekilde devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Bakmadan Geçme