• Haberler
  • Kars
  • Kars'ı dolu vurdu, cadde ve sokaklar göle döndü

Kars'ı dolu vurdu, cadde ve sokaklar göle döndü

Kars'ta sağanak yağışın ardından aniden bastıran dolu, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Vatandaşlar ise araçlarının üzerine battaniye ve kartonla örterek doludan korumaya çalıştı.

Kars'ı dolu vurdu, cadde ve sokaklar göle döndü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kars’ta sağanak yağışın ardından aniden bastıran dolu, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Vatandaşlar ise araçlarının üzerine battaniye ve kartonla örterek doludan korumaya çalıştı.

Kentte etkili olan sağanak yağmur ve dolu hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yaklaşık 15 dakika yağan dolu, bir anda etrafı beyaza bürürken, kentin ana caddeleri sular altında kaldı.

"Kurban olduğum görüyor, kime ne vereceğini biliyor"

Kars’ta son günlerde dolu yağışının etkili olduğunu ifade eden vatandaşlar, "Vallahi yine dolu, yine ben, yine Kars. Nasip, bu yıl bizim nasibimiz doludan açıldı. Kurban olduğum görüyor, kime ne vereceğini biliyor. Çok fazla yağdı. Şehir merkezinde ana yol, dört yol su altında vatandaşlar ayakkabılarını çıkararak yürüyor. Ben de az önce sırılsıklam su idim. Arabamı kurtarmak için tamamen ıslandım" dedi.

Sağanak yağmur ve dolunun etkili olduğu Kars’ta çok sayıda araç doludan zarar görürken, bazı iş yerlerinin bodrumlarına su doldu. Dolu, ekili tarım arazilerini de olumsuz etkiledi.

Bakmadan Geçme