İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "İBB'ye güveni için teşekkürler."

Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki 'terörist yakalama' işini de bize havale etmiş. İBB'ye güveni için teşekkürler." dedi.

İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "İBB'ye güveni için teşekkürler."
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan ziyareti dönüşü basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan ve önceki gün PKK üyeliğinden dolayı tutuklanan Şafak Duran ile ilgili açıklamalarda da bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Erdoğan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. 

İmamoğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanı’nın İBB’ye yönelik suçlamalarını dinledim. Belli ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş. Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki “terörist yakalama” işini de bize havale etmiş. İBB’ye güveni için kendisine teşekkürler. Sayın Cumhurbaşkanı; Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları yakalama görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor. Önce 'terörist' yakalamak için neden 8 gün beklenip, şov yaparak yakalama yapıldığının izahını isteyin. Ardından da tıpkı MOBESE servisi gibi bu görüntülerin de Emniyet’ten yandaş gazetecilere nasıl servis edildiğini sorgulayın. Maşallah yani baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır. Allahım mübarek Ramazan ayında bizleri iftiralardan ve iftarıcılardan koru."

Bakmadan Geçme