• Haberler
  • Iğdır
  • Iğdır'da öğrenciler YKS sınavı öncesi sınava yetişme mücadelesi verdi

Iğdır'da öğrenciler YKS sınavı öncesi sınava yetişme mücadelesi verdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılacak olan öğrenciler sınav merkezlerine yetişmek için ter döktü bazı öğrenciler, zamanla yarışarak sınava son dakika yetişmeye çalıştılar.

Iğdır'da öğrenciler YKS sınavı öncesi sınava yetişme mücadelesi verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak olan öğrenciler sınav merkezlerine yetişmek için ter döktü bazı öğrenciler, zamanla yarışarak sınava son dakika yetişmeye çalıştılar.

YKS’nin ilk oturumu TYT tüm Türkiye’de olduğu gibi Iğdır’da da saat 10.15 itibariyle başladı. Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde sınava girecek öğrenciler aileleri ile sabah saatlerinde bina önüne geldiler. Aileler sınavın yapılacağı bina bahçesine alınmazken öğrenciler saat 10.00’a kadar binaya giriş yaptılar. Sınava dakikalar kala yetişmeye çalışan öğrenciler, sınav merkezlerine yetişmek için çaba harcarken, aynı zamanda sınav stresiyle de mücadele ettiler. Öğrencilerin çoğu, sınav merkezlerine son dakikada yetişmeyi başararak sınav salonlarına girdiler. Sınava son günde sakatlanan bir öğrenci koltuk değnekleri ile geldi. Bazı öğrenciler tüm uyarılara rağmen yanlarında madeni, kağıt para ve silgi ile kalem getirdi. Yetkililer izin vermeyince öğrenciler bahçe içinde bulunan binaların camların önlerine eşyalarını bırakarak sınav girdi. TYT’de adaylara Türkçe Testi’nde 40, Sosyal Bilimler Testi’nde 20, Temel Matematik Testi’nde 40, Fen Bilimleri Testi’nde 20 soru olmak üzere toplam 120 soru sorulacak ve 165 dakika süre verilecek.

Bakmadan Geçme