Güzeldere Menderesleri'nin mükemmel manzarası

BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Tatvan ile Hizan ilçeleri arasında bulunan Güzeldere Menderesleri'nin karla bütünleşen hali görsel şölen sunuyor.

Güzeldere Menderesleri'nin mükemmel manzarası
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ile Hizan ilçeleri arasında bulunan Güzeldere Menderesleri’nin karla bütünleşen hali görsel şölen sunuyor.

Doğanın canlanması ve karların erimesiyle mendereslerin kilometrelerce uzanan kıvrımlı yapısının oluşturduğu manzara havadan drone ile görüntülendi. Ülkenin batısında kavurucu sıcaklar hakim olurken, Doğu Anadolu Bölgesi’nde doğa yeni yeni canlanıyor. Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Güzeldere Menderesleri’nin karla bütünleşen kartpostallık görüntüleri görenleri kendine hayran bırakıyor. Güzeldere Menderesleri’ndeki karların erimesiyle ortaya çıkan güzelliği gören doğa fotoğrafçıları da çıktıkları yüksek tepelerden veya drone uçurarak kuşbakışı mendereslerin fotoğrafını çekerek arşivlerine katıyor.

Her sene farklı zamanlarda fotoğraf çekmek için geldiklerini söyleyen Enes Tarlan, "İlkbahar ayına girmiş bulunmaktayız. Biz fotoğrafçılar olarak her sene bu mendereslerde fotoğraflar çekiyoruz. Mendereslerin kıvrımlı yapısının oluşturduğu görsel şölene her sene olduğu gibi bu sene de şahitlik ettik. Dağlarda bulunan kar ve mendereslerde oluşan su artışını da gözlemledik” dedi.

Bakmadan Geçme