ETSO'da Arabulucu Akreditasyon Sınavı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı oda ve borsaların bünyesinde kurulan Arabuluculuk ve Tahkim Merkezlerini daha işlevsel hale getiren Türkiye'nin tek ulusal Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi TOBBUYUM'un, 'Arabulucu Akreditasyon Sınavı' 8 ilde oluşturulan sınav merkezlerinde yapıldı.

ETSO'da Arabulucu Akreditasyon Sınavı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsaların bünyesinde kurulan Arabuluculuk ve Tahkim Merkezlerini daha işlevsel hale getiren Türkiye’nin tek ulusal Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi TOBBUYUM’un, ‘Arabulucu Akreditasyon Sınavı’ 8 ilde oluşturulan sınav merkezlerinde yapıldı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi (ETSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ETSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nde de (ETSOTAM) ‘Arabulucu Akreditasyon Sınavı’ 22 uzman arabulucu adayın katılımıyla gerçekleştirildi. Akreditasyon sınavını başarıyla geçen adaylar, TOBBUYUM Arabuluculuk Akreditasyon süreçlerini tamamladıktan sonra ülke çapında oluşan uyuşmazlıkları, ETSOTAM ve TOBBUYUM çatısı altında çözüme kavuşturacaklar. Tacir, sanayici ve esnafın, tüketiciler veya birbirleri arasında, ‘Ticaret’, ‘Borçlar Hukuku’, ‘İş Hukuku’, ‘Tüketici Hukuku’ ve ‘Taşınmaz Hukuku’ gibi konularda yaşanan uyuşmazlıklar, yargı öncesi çözüm üreten kurumsal mekanizmalar olan Tahkim ve Arabuluculuk Merkezlerinde çözüme kavuşturuluyor, uzun zaman alan ve masraflı yargılamaların önüne geçiliyor.

Bakmadan Geçme