banner27

banner28

banner26

Palandöken Belediyesi'nden dev yatırım

Palandöken Belediyesi, bugün Yeni Şantiye binaları, Asfalt Plenti ve Katı Atık Merkezi yatırımlarının temelini düzenlenen törenle attı.

ERZURUM 17.09.2021, 16:31 17.09.2021, 16:43
Palandöken Belediyesi'nden dev yatırım

Temel atma törenine, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Palandöken Kaymakamı Önder Coşğun, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu, AK Parti Aziziye ilçe Başkanı Ensar Coşkun, Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep aydın, Milliyetçi Hareket Partisi Palandöken ilçe Başkanı Ünsal Kızılyar, Sendika temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Palandöken Belediyesi Meclis üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

“YATIRIMLARIMIZ, PALANDÖKEN’İMİZE HAYIRLI OLSUN”

Törenin açılış konuşmasını Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar yaptı. Başkan Sunar, “Palandökenlilere daha kaliteli koşullarda hizmet verebilmek için temelini attığımız yeni şantiye binalarımız, İlçemizin ihtiyacını karşılayacak, belediyemize gelir getirecek ve istihdama katkı sağlayacak Asfalt Plenti Tesisimiz ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Palandöken bırakmak için yatırıma aldığımız Katı Atık Getirme Merkezimiz, Palandöken’imize hayırlı olsun. ” dedi.

“YENİ BİR ŞANTİYE FİKRİ 7-8 YILDIR PALANDÖKEN BELEDİYESİ’NİN GÜNDEMİNDE”

Palandöken Belediyesi olarak rutini aşan hizmet ve yatırımlara imza attıklarını kayda geçen Başkan Sunar, “Belediyemizin kurulduğu tarihte, 9 dönümlük bir alanda hizmet vermeye başlayan şantiyemiz, artık konutların arasında kalmış, vatandaşımıza rahatsızlık vermeye başlamıştı. Palandöken Belediyesi olarak, 100’ü aşkın aracımız, 300’e yakın bir personelimizle burada rahat bir hizmet ifa edemez hale geldik. Yeni bir şantiye fikri 7-8 yıldır Palandöken Belediyesi’nin gündemindeydi. Muhtelif mekanlar, muhtelif çalışmalar akim kalmıştı. Göreve geldiğimizde çalışma arkadaşlarımızla önce alanın ihdasını, daha sonra da şantiye alanı olarak tahsisini gerçekleştirdik. 80 dönüm olan bu alanda, inşallah Park ve Bahçeler, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ait şantiye binalarımızı en kısa sürede inşa ederek, şantiyemizi buraya taşıyacağız. ” diye konuştu.

"160 TON KAPASİTELİ ASFALT PLENTİ HİZMETE GİRECEK"

Asfalt Plenti Tesisi’nin detaylarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Sunar, “Bu alanda kurulacak olan Asfalt Plenti’mizi çok önemsiyoruz. İnşallah saatte 160 ton kapasiteli plentimiz hizmete girdiğinde, Palandöken’e hizmet anlamında faaliyetlerimizi bir üst noktaya taşımış olacağız. ” dedi.

“KATI ATIK MERKEZİMİZ ÇEVRE DUYARLILIĞIMIZIN YEŞİL PALANDÖKENİMİZİN BİR İFADESİ”

Katı atık tesisleri ile ilgili de konuşan Başkan Sunar, “Çevre duyarlılığımızın, Yeşil Palandöken amacımızın bir ifadesi olan Katı Atık Getirme Merkezimiz, aynı zamanda yasal bir yükümlülüğümüz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Palandöken bırakmak için yatırıma aldığımız Katı Atık Getirme Merkezimiz, ilçemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

“ÖRNEK BİR İLÇE İÇİN EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ “

Çalışanlarında düşünüldüğü alan ile ilgili bilgi veren Başkan Sunar, “ Atölyelerimiz, garajlarımız, depolarımız, araç parklarımızın yanı sıra, çalışanlarımız için de dinlenebilecekleri, spor yapabilecekleri, sosyal tesisler oluşturmayı planlıyoruz. İhalemizde bütün bunlar da yer almış bulunuyor. Temelini atacağımız şantiye kompleksi, asfalt tesisi, Katı Atık Getirme Merkezi’nden müteşekkil yatırımlarımızın yaklaşık maliyeti, 50 Milyon TL civarında. Bu yatırımlarımızla hizmet alanlarımızı ifade eden ilçemiz sınırları bütününde hem daha verimli bir faaliyet ifa etmeyi düşünürken, hem de Palandöken Belediyesinin kurumsal kimliğine güç katmayı amaç ediniyoruz. Örnek bir İlçe için emin adımlarla ilerliyoruz. ” şeklinde konuştu.

Başkan Sungar’dan teşekkür Palandökenlilerin memnuniyetini esas alan çalışmalara katkıda bulunanlara da teşekkür eden Başkan Sunar, “Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kaymakamlarımız, AK Parti İl Başkanımız, MHP İl Başkanımızın riyasetinde, yerelin bütün imkanlarından, yerel kuruluşlar olarak istifade ediyoruz. Projelerimizin takibinde, yatırımlarımızın bütçelendirilmesi hususunda, değerli vekillerimizin çok büyük katkıları var. Bu hususta burada, bir kez daha ifade etmek isterim ki, Ankara’da birçok şehirden kendimizi daha ileride, daha şanslı görüyoruz. Değerli vekilimiz, kıymetli ağabeyim İbrahim Aydemir Bey şahsında, Recep Akdağ Bakanımıza, Selami Altınok Bakanımıza, Zehra Taşkesenlioğlu Ban vekilimize, MHP Genel Başkan Yardımcısı, Erzurum Milletvekili Kamil Aydın hocamıza buradan şükranlarımı sunmak isterim. Elbette bir uyum daha var ki, ifade etmeden geçemeyeceğim. Çalışma arkadaşlarımızla Palandöken’e hizmet yolunda ciddi uyum içerisindeyiz. Sevgi ve saygı esasında müthiş bir dayanışmamız söz konusu. Ben kendimi böyle bir kurumda yönetici olarak görev yapıyor olmaktan dolayı müthiş derecede şanslı hissediyorum. Çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Muhtarlarımıza, Cumhur İttifakımızın kıymetli mensuplarına, Belediyemiz Meclis Üyelerine, mahalle teşkilatlarımıza, basınımızın güzide mensuplarına ve kıymetli Palandökenlilere şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

AYDEMİR: “PALANDÖKEN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar’ın gayretlerine vurgu yaparak, temelini attıkları tesislerin Palandöken’e hayırlı olmasını diledi. Milletvekili Aydemir, “Palandöken Belediye Başkanımız Muhammet Sunar, seçildiği günden beri çok özel gayretler sarf ediyor. Ben sahadayım her yeri adım adım geziyorum. Takip edenler biliyorlar. Gittiğimiz yerlerde belediye başkanlarımıza, minnettarlığın hududu, sınırı yok. Herkesten teşekkür alıyorum. Yapılan hizmetlere hakikaten medyun-u şükran hal var. Sevgili Başkanım tekrar hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum ve buradaki arkadaşlarıma, bütün kardeşlerime, Palandöken Belediyesi çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Cenabı Hak bu hizmetlerimizin bereketini arttırsın, hepinize saygı sunuyorum hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

SEKMEN: “PALANDÖKEN BELEDİYEMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen AK Partili belediyelerin her gün yeni bir yatırımın temelini attığını söyledi. Başkan Sekmen, “Palandöken Belediyemiz tarafından yapılan Yeni Şantiye Binaları, Asfalt Plenti ve Katı Atık Merkezi hayırlı uğurlu olsun. Yatırımlarda öncü olan Palandöken Belediye Başkanımız Muhammet Sunar kardeşime teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

ÖZ: “PALANDÖKEN BÜYÜYOR, PALANDÖKEN GELİŞİYOR”

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, “Muhammed Başkanım geldiği günden beri, hakikaten Palandöken'i bir sevgi ile kucaklayıp değerli hizmetler vermeye başladı. Palandöken ilçesinin el atılmamış birçok mahallesine el attı. Güzel işler yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Bu şantiye binası bundan sonra Palandöken'in daha da güzelleşmesine katkı sağlayacak. Ben onunla uyum sağlayan hem Palandöken ilçe teşkilatımıza ve onun değerli başkanına, hem de onun yol arkadaşlarına, belediye çalışanlarına, huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” kaydını düştü.

ÖNDER ÇOŞGUN: “PALANDÖKEN BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET SUNAR VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM “

Palandöken İlçe Kaymakamı Önder Coşğun da, “Katı atık merkezi, yeni şantiye binaları ve asfalt plenti temel atma töreni, inşallah nice hizmetlere vesile olur. Bu hizmetlerde emeği geçen başta Palandöken belediye başkanı Muhammet Sunar ve ekibine teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

ÖMEROĞLU: "SEÇİM DÖNEMİNDE KAPI KAPI DOLAŞIRKEN, VERMİŞ OLDUĞUMUZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYOR OLMAK, BİZİ ZİYADESİ İLE MUTLU EDİYOR"

AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ise, Palandöken Belediyesinin hizmet ve yatırımlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Palandöken Belediyemizin geçtiğimiz hafta Cuma günü araç filosunun tanıtımı vardı. Cumartesi günü 3 tane çok önemli, güzide yerlerimizden Parklarımızın açılışını gerçekleştirdik. Seçim döneminde kapı kapı dolaşırken, vermiş olduğumuz sözleri yerine getiriyor olmak, bizi ziyadesi ile mutlu ediyor. Erzurum halkının, Palandöken halkının daha iyi hizmetle buluşmasına vesile olacak bu yatırımlardan dolayı Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

GİRMENÇ: PALANDÖKEN BELEDİYE BAŞKANIMIZ SUNAR’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Hak İş Konfederasyonu Erzurum Şube Başkanı Şahin Girmenç yaptı. Girmenç, “Göreve geldiği günden beri bugüne kadar yapmış olduğu yatırımlarla, çalışmalarla, gelişmeye, büyümeye ve kalkınmaya hız kesmeden devam eden ve bu devasa tesisleri ilçemize kazandıran Palandöken Belediye Başkanımız Muhammet Sunar başkanıma şahsım ve çalışanlarımız adına çok teşekkür ediyorum. Bu tesisin öncelikle ilçemize, belediyemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA
banner33
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 68
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 56
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31