• Haberler
  • Erzurum
  • Erzurum ƈ' inci Geleneksel Rahvan At Yarışları için gün sayıyor

Erzurum ƈ' inci Geleneksel Rahvan At Yarışları için gün sayıyor

Erzurum'da farklı şehirlerden yarışçılarında katılımıyla ƈ' inci Geleneksel Rahvan At Yarışları gerçekleşecek.

Erzurum ƈ' inci Geleneksel Rahvan At Yarışları için gün sayıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Yakutiye Belediyesi tarafından, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun katkılarıyla düzenlenen yarışlar, 4 Eylül'de Yakutiye ilçesine bağlı Umudum Mahallesi'ndeki Rahvan At Yarış Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.  Türkiye’nin dört bir yanından onlarca rahvan at ve binicisinin katılacağı yarışlar, bu yıl 11 kategoride gerçekleşecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediyesi ile organize ettikleri etkinliğe herkesi davet ederek, "Ata mirasımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin ortak görevidir."  dedi.

Ata sporunun yaşatılmasını ve gelecek kuşaklara tanıtılmasını amaçladıklarını aktaran Uçar, şunları kaydetti:

“TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDEN YARIŞLARIMIZA KATILMAK İÇİN AŞIRI TALEP VAR”

"Geçen yıl başlattığımız dev organizasyon bu sene de ülkemizdeki yarışseverlerin ve at tutkunlarının odaklandığı yarış niteliğinde olacak. Şimdiye kadar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yarışlarımıza katılmak için aşırı talep var. Elimizden geldiğince görkemli şekilde rahvan at yarışlarımızı gerçekleştirecek, Büyükşehir Belediyemizle inşallah hemşerilerimize keyifli bir gün yaşatacağız."

Uçar, yarışların düzenlenmesine destek verenlere teşekkür etti. Organizasyona katılmak isteyenler için şehrin muhtelif yerlerinden ücretsiz ring seferlerinin yapılacak ve vatandaşlara geleneksel etli pilav ile ayran da ikram edilecek.

Bakmadan Geçme