Erdoğan: "Temenni ederiz ki İYİ Parti altılı masayı terk eder"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok konuşulacak sözler: "Temenni ederiz ki İYİ Parti gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir."

Erdoğan: "Temenni ederiz ki İYİ Parti altılı masayı terk eder"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için bulunduğu Endonezya'nın Bali adasında Türk gazetecilerin gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"MUHALEFETİN HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ ACIYI HİSSETMEYİŞİNE ALIŞTIK"

İstiklal Caddesindeki patlamayla ilgili olarak muhalefet partilerinin PKK'nın parlamentodaki uzantısı gibi hareket eden söylemlerde bulunduklarını belirten Erdoğan, "Şunu bütün samimiyetimle, açık sözlü olarak söylemem gerekir, bütün bunlara rağmen muhalefetin her zaman olduğu gibi bu olayların acısını hissetmeyişine biz zaten alıştık. Bu muhalefet, teröristlerle kol kola Ankara'dan İstanbul'a yürüyen muhalefettir. Biz, bu muhalefete yabancı değiliz. Bunların tavırlarına da yabancı değiliz. Şu anda bunlar PKK'nın parlamentodaki uzantısıyla zaten beraber hareket etmiyorlar mı? Beraber hareket ediyorlar. Kaldı ki bunların şu anda kendi içinde zaten terör söylemlerini ifade eden kişiler yok mu? Var. Nitekim şimdi bunlardan bazılarıyla ilgili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik parlamentoda çalışmalar da devam ediyor. Bunlara alıştık." dedi.

"İYİ PARTİ'NİN BUNLARLA AYNI ÇİZGİDE OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ"

Ancak, İYİ Parti'nin altılı masadaki bu söylemleri dile getiren diğer partilerle aynı çizgide olmasının düşündürücü olduğunu ifade eden Erdoğan, "Burada özellikle muhalefetin içinde, CHP'yi bir kenara koyalım, altılı masanın hepsini söylememe gerek yok, ama İYİ Partinin bunlarla aynı çizgiye düşmesi tabii düşündürücü. Onlar niye bunlarla aynı masaya düşüyor veyahut aynı konuma geliyor? Bu tabii düşündürücüdür. Hele hele böyle bir dönemde. Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir." ifadelerini kullandı. 

Bakmadan Geçme