Ekmek dağıtımındaki aksama tepkiye neden oldu

Eskişehir'deki bazı halk ekmek büfelerinin önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar, ekmeklerin geç gelmesine sitem ederek bir açıklama yapılmamasından şikayetçi oldu. Saatlerce bekleyen vatandaşlar, bir süre sonra büfelere ekmek gelmeyeceğinin açıklanması üzerine evlerine dönmek zorunda kaldı.

Ekmek dağıtımındaki aksama tepkiye neden oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eskişehir’deki bazı halk ekmek büfelerinin önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar, ekmeklerin geç gelmesine sitem ederek bir açıklama yapılmamasından şikayetçi oldu. Saatlerce bekleyen vatandaşlar, bir süre sonra büfelere ekmek gelmeyeceğinin açıklanması üzerine evlerine dönmek zorunda kaldı.

Odunpazarı ilçesinde bulunan Yanartaş Sokak ve Ertaş Caddesi’nde bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek A.Ş.’ye ait bazı büfelere her zamanki saatinde ekmek gelmedi. Ekmeklerini almak için büfe önünde yığılan onlarca vatandaş, saatlerce beklemek zorunda kaldı. Büfe sorumlularından da bilgi alamayan vatandaşlar tepkilerini dile getirdi. Vatandaşlar, bir süre sonra büfelerin kapatılarak ekmek gelmeyeceğinin açıklanması üzerine evlerine dönmek zorunda kaldı.

Ekmek gelmedi, büfeler kapandı

Yaklaşık 2 buçuk saattir ekmek beklediğini ifade eden Yılmaz Yayla, havanın soğuk olduğunu ve onlarca vatandaş gibi kendisinin de burada ekmek almak için beklediğini söyledi. Yılmaz, önce Yanartaş sokakta bulunan halk ekmek büfesine gittiğini orada ekmek olmayınca Ertaş Caddesi’nde bulunan halk ekmeğe geldiğini ifade etti. Ekmek almak için sırada bekleyen Yılmaz Yayla şunları söyledi:

“Ben ekmek almak için bekliyorum. Normalde ekmekler en geç saat 11.30 ya da 12.00 ‘de geliyordu. Ama yaklaşık 2 buçuk saattir bekliyorum, hala ortada ekmek yok. Önce Yanartaş Sokak’ta bulunan halk ekmek büfesine gittim, orada ekmek olmayınca Ertaş Caddesi’nde bulunan halk ekmeğe geldim. Burada da insanlar sırada bekliyor, bu resmen rezillik. Büfe görevlisi de bir şey demiyor. Saatlerce bekledikten sonra ekmeğin gelmeyeceği belirtilerek büfeler kapatıldı. Bu durumun sadece bizim bölgemizde mi, il genelinde durum böyle mi, neden böyle oldu bilemiyorum."

Bakmadan Geçme