Çıldır İlkokulunda İstiklal Marşını Güzel Okuma ve Resim Yarışması

Çıldır İlkokulu'nda 12 Mart Mehmet Akif Ersoy'u Anma ve İstiklal Marşının Kabulü günü etkinlikleri kapsamında öğrenciler arası İstiklal Marşını güzel okuma ve resim yarışması düzenlendi.

Çıldır İlkokulunda İstiklal Marşını Güzel Okuma ve Resim Yarışması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çıldır İlkokulu’nda 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşının Kabulü günü etkinlikleri kapsamında öğrenciler arası İstiklal Marşını güzel okuma ve resim yarışması düzenlendi.

Sınıflardan seçilen 2’şer öğrenci, İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında 5 kişilik öğretmen jürisinden aldıkları oylarla yarıştılar. Birinciliği 3/A sınıfından Sılanur Karakaya, ikinciliği 2/A sınıfından Nevra Vural, üçüncülüğü ise 4/A sınıfından Ahmet Buğra Balkaya isimli öğrenciler kazandı.

Resim yarışmasını ise yine 5 kişilik öğretmen jürisinin oylarıyla birinciliği 4/A sınıfından Tülin Ceren Koca, ikinciliği 3/A sınıfından Başak Ecrin Vural, üçüncülüğü ise 3/A sınıfından Gökçen Aybüke Vural isimli öğrenciler kazandı. Yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Çıldır İlkokulu Konferans Salonunda yapılan 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşının Kabulü programında verildi.

Bakmadan Geçme