CHP'de 81 ilden ortak basın açıklaması

21 Haziran'da Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya gelen 81 ilin CHP il başkanı ortak basın açıklaması yayınladı.

CHP'de 81 ilden ortak basın açıklaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İllerde yapılan değerlendirme toplantılarının ardından, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere 21 Haziran'da bir araya gelen 81 ilin CHP il başkanları, basın açıklaması yaparak, stratejilerini açıkladı. 

Partide yapılacak olan değişimin ilkeler doğrultusunda gerçekleştirileceği ifade edilen açıklamada şu başlıklara yer verildi:

"DEĞİŞİM ALBENİSİ OLAN BİR SÖZCÜKTÜR"

"Düyün-u Umumiye Kabinesinin memleketi Uluslararası tefecilere teslim ettiği bir dönemde, bizler sessizce çalışmalarımızı yürütürken, bir yandan da kamuoyundaki eleştirileri ve talepleri dikkatlice takip ettik.

Değişim, albenisi olan sihirli bir sözcüktür. Ancak kalıcı bir değişimi, dönüşümü sağlayacak olan kişilerden ziyade fikirler ve ilkelerdir. Kişi bazlı kurtarıcı söyleminden kaynaklanan, yapısal ve işleyişsel eksikleri içermeyen değişim taleplerinin sağlıklı bir sonuç doğurmayacağı ortadadır."

"GENEL BAŞKANIMIZI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA YÖNELİK PAYLAŞIMLARI TASVİP ETMİYORUZ"

"Partimizde Genel Başkanımız dahil hiçbirimiz eleştiriden muaf değiliz. Yapıcı, eksiklerimizi gösteren eleştirilerin başımızın üzerinde yeri vardır, kabulümüzdür. Nitekim toplantımızda bizler il başkanı olarak düşüncelerimizi eleştirilerimizi özgürce dile getirdik. Bununla birlikte seçim süreci boyunca hepimizden daha çok çalıştığının bizzat tanığı olduğumuz Genel Başkanımızı itibarsızlaştırmaya yönelik yaklaşımları tasvip etmediğimizin de bilinmesini isteriz."

"CHP KÖKLÜ BİR PARTİDİR"

"CHP yüz yıllık bir ulu çınardır, genel başkanından il başkanına sorumlu bütün mevkilerdeki yöneticilerini örgütlerinin seçtiği köklü bir partidir.

Biz il başkanları olarak değişimden yana mıyız? Elbette. Değişim konusunda “Örgüt bu konuda ne düşünüyor acaba?” diye soran olmasa da biliyoruz ki, partimizin tarihsel yolculuğunu Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına taşıyacak kadrolar Cumhuriyet Halk Partisi’nde vardır ve davaları için harekete geçmeye hazırdır. Bu bakış açısıyla, kişi merkezli değil, ilke ve program merkezli bir anlayışla yürüteceğimiz kurultay sürecini fiili olarak başlatmış bulunuyoruz."

"HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

"Yerel seçimler öncesi CHP il başkanları ve örgütü olarak her aşamada kendimizi sorgulayacak, eksikliklerimizi tamamlayacak, demokratik bir parti tüzüğünü hayata geçirecek ve kurultayımızı da tamamlayarak kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kimsesizlerin kimsesi” diyerek tariflediği Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Bu sayede daha da güçlenecek, topluma umut olacak ve hep birlikte başaracağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Bakmadan Geçme