• Haberler
  • Şırnak
  • Beytüşşebaplı öğrenciler yaptıkları atak helikopteri satarak SMA hastası çocuğa destek oldu

Beytüşşebaplı öğrenciler yaptıkları atak helikopteri satarak SMA hastası çocuğa destek oldu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Pirinçli Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenciler, derste öğrendikleriyle yaptıkları maket atak helikopter, uçak ve evler gibi çalışmaları okul bahçesinde sergileyip elde ettikleri gelir ile SMA hastası çocuğa destek oldu.

Beytüşşebaplı öğrenciler yaptıkları atak helikopteri satarak SMA hastası çocuğa destek oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Pirinçli Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenciler, derste öğrendikleriyle yaptıkları maket atak helikopter, uçak ve evler gibi çalışmaları okul bahçesinde sergileyip elde ettikleri gelir ile SMA hastası çocuğa destek oldu.

İlçenin Pirinçli Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, derslerde gördükleri eğitimi uygulayarak sergiledi. Maket uçak, maket atak helikopter ve evlerin yanı sıra bir çok ürün, okul bahçesinde sergilendi. Çalışmalar, sergide ilgi gördü. Öğrenciler ve öğretmenler, yaptıkları çalışmaları satarak elde ettikleri geliri SMA hastası Sena Bilir’in hesabına gönderdi.

5 yıldır köy okulunda öğretmenlik yapan Erkan Topuz, her sene sergi açtıklarını belirterek, "Bu günde burada SMA hastası olan bir kardeşimiz için öğrencilerimizin yaptığı ürünleri sergiledik" dedi.

Öğrencilerden Erhan Özdemir ise, yaptıkları çalışmaların kağıt üzerinde kalmasını istemediklerini, öğretmenleriyle beraber coğrafya dersinde öğrendiklerini maket üzerinde uyguladıklarını dile getirdi.

Öğrencilerden Pervin Gök de, Pamukkale travertenleri ve dünyanın çölleşmesini konu alan sergi açtıkları söyledi.

Bakmadan Geçme