Bayburt'ta öğrenciler 'Dilimizin Zenginlikleri' projesiyle dilin zenginliklerini keşfediyorlar

Bayburt'ta 'Dilimizin Zenginlikleri Projesi' dahilinde dilin zenginliklerini tanıtmak ve söz varlığını geliştirmek amacıyla çalışmalar yürütülüyor.

Bayburt'ta öğrenciler 'Dilimizin Zenginlikleri' projesiyle dilin zenginliklerini keşfediyorlar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bayburt’ta ’Dilimizin Zenginlikleri Projesi’ dahilinde dilin zenginliklerini tanıtmak ve söz varlığını geliştirmek amacıyla çalışmalar yürütülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ’Dilimizin Zenginlikleri’ Projesiyle, okullarda yapılan söz varlığını zenginleştirme çalışmalarıyla öğrencilerin dilin zenginliklerini tanıması, kültür taşıyıcısı olan kelimelerle buluşmasını, dili iyi kullanması ve düşünce dünyasını geliştirmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında Nazlı Şentürk Kızılay Anaokulunda çeşitli etkinlikler yapıldı. Öğrenciler için öğretmenleri tarafından bilinmeyen kelimeler köşesi oluşturuldu. Öğrencilerin ilk defa karşılaştıkları kelimelerle, kelime dağarcıklarına yeni ifadeler eklenerek, dili iyi bir şekilde kullanmaları hedeflendi. söz varlığını zenginleştirme çalışmaları, ses tekrarları, yeni kelime öğrenme çalışmalarına katılan öğrenciler ise hem keyifli vakit geçirdiler, hem de yeni kelimelerle tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.

Bakmadan Geçme