• Haberler
  • Sağlık
  • Batman'daki selde çocuklarını kurtardı hayvanları telef oldu

Batman'daki selde çocuklarını kurtardı hayvanları telef oldu

Batman'da meydana gelen sel felaketine uykuda yakalanan Suat Özer, aile fertlerini kurtardı ancak hayvanları kurtaramamanın üzüntüsünü yaşıyor.

Batman'daki selde çocuklarını kurtardı hayvanları telef oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Batman’da meydana gelen sel felaketine uykuda yakalanan Suat Özer, aile fertlerini kurtardı ancak hayvanları kurtaramamanın üzüntüsünü yaşıyor.

Batman’da dört kişinin hayatını kaybettiği selin bıraktığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Seyitler Mahallesi 3062 Sokak’ta ikamet eden Özer, sel sırasında ilk önce aile fertlerini kurtardı. Daha sonra hayvan damında bulunan 9 küçükbaş hayvanı ile yaklaşık 70 tavuğunu kurtarmak istedi. Hayvan damına gelen Özer, tüm hayvanlarının telef olduğunu gördü.

Gece yarısı gök gürültüsüyle uyandıklarını belirten Özer, selden büyük oranda zarar gördüklerini söyledi.

Gece saat 23.00-24.00 sıralarında bir gürültüyle uyandıklarını ifade eden Özer, "Evi su bastı, sudan dolayı kapılar patladı. Çocukları kurtardık. Daha sonra hayvanları kurtarmaya geldim ama telef oldular. 9 küçükbaş, 70 civarı da tavuklarımız vardı hepsi telef oldu. Ev yarıya kadar su doldu. Su, her şeyimizi dışarı sürükledi. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

Öte yandan, bölgede ekiplerin hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Bakmadan Geçme