Başkan Akpunar ilk adımı termalle attı

Aziziye Belediye Başkanı Emrullah Akpunar, yatırım ve hizmet sezonuna termal hamleyle start verdi. Başkan Akpunar, Ilıca Termal Tesisleri'nin hemen yanı başında yeni bir sondaj çalışması başlattı.

Başkan Akpunar ilk adımı termalle attı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aziziye Belediye Başkanı Emrullah Akpunar, yatırım ve hizmet sezonuna termal hamleyle start verdi. Başkan Akpunar, Ilıca Termal Tesisleri’nin hemen yanı başında yeni bir sondaj çalışması başlattı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Aziziye Belediye Başkanı seçilen Emrullah Akpunar, hizmet seferberliğinin ilk adımını termalle attı. Jeotermal sularıyla meşhur olan Ilıca’da yeni su kaynaklarına ulaşmak amacıyla kolları sıvayan Başkan Akpunar, bir süredir planlamasını yaptığı sondaj işlemi için düğmeye bastı. Sondaj çalışmasına, Ilıca Termal Tesisleri’nin bulunduğu alanda kurban kesilerek ve dualar edilerek başlanırken, Aziziye Belediye Başkanı Akpunar ise, “Aziziye’miz ve Erzurum’umuz için şimdiden hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun” niyazında bulundu.

Zenginlik yanı başımızda

Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Aziziye Belediye Başkanı Emrullah Akpunar, Ilıca’nın, tarihi geçmişi çok eskilere dayanan kaplıca ve termal kaynaklarıyla bilindiğine dikkat çekerek, “Bizler yanı başımızdaki işte bu zenginliği değerlendirmek ve ilçemiz adına faydaya dönüştürmekle mükellefiz. Ilıca Termal Tesislerimizin bulunduğu alanda başlattığımız yeni sondaj çalışmasıyla hem mevcut kaynaklarımızı zenginleştirip rehabilite etmiş ve hem de planladığımız yeni tesisleşmeler için uygun bir altyapı oluşturmuş olacağız” diye konuştu.

Tesisleşmede yeni hedef

Ulaşmayı tasarladıkları yeni termal su kaynağının, yüksek sıcaklığının yanında yine yüksek bir debiye de sahip olacağını dile getiren Aziziye Belediye Başkanı Emrullah Akpunar, “Yeni bir termal su kaynağı demek; Ilıca’mızdaki tesislerimizin kapasitesini artırmak demek. Aynı zamanda burada termal alanda yapılacak başka yatırımlar için de yine hali hazırda bir kaynak oluşturmak demek. Zaten bu doğrultuda başladığımız tesisleşme çalışmalarımız var. İlk adımımız, aile kabinlerimizin sayısını ikiye katlamak olacak. Bu yolla hizmet içerik ve sunumumuzu da zenginleştirmiş olacağız. Ilıca’mız ve Aziziye ilçemiz bu zenginliği fazlasıyla hak ediyor” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme