Bakan Nebati'den kadın girişimcilere yönelik ''sıfır faizli kredi'' açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesanı üzerinden kadın girişimcilere yönelik paylaşım yaptı.

Bakan Nebati'den kadın girişimcilere yönelik ''sıfır faizli kredi'' açıklaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nureddin Nebati, sosyam medya hesabı üzerinden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü adına paylaşımlarda bulundu. 

Nebati, ''Her zaman dayanışma içinde fedakârca çalışan ve üreten, ülkemizin kalkınma yolunda inançla ilerlerken ortak değerlerimizi yarınlara taşıyan kadınlarımızın her daim yanındayız.'' ifadelerini kullandı. 

''CAN SUYU KREDİ DESTEK PAKETİ OLUŞTURULMUŞTUR''

Paylaşımının devamında Nureddin Nebati, ''Kadın Girişimci Kredi Destek Paketiyle, bugüne kadar, 172 binden fazla kadın girişimcimize ulaşmayı başaran Halkbank tarafından, deprem felaketinden etkilenen kadın kooperatiflerine yönelik Can Suyu Kredi Destek Paketi oluşturulmuştur.'' dedi. 

ÜST LİMİTİ 50 BİN LİRA OLAN KREDİ İMKANLARI

Depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine yönelik verilecek kredi miktarıyla ilgili ise, ''Böylece, depremlerden etkilenen illerimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine, sıfır faizle, işletme harcamalarında kullanılmak üzere, üst limiti 50 bin TL olan kredi imkânı sunulacaktır. Bölgede faaliyet gösteren toplam 143 kadın kooperatifinin istifade edebileceği bu krediler, bir yıl geri ödemesiz dönem olmak üzere toplam 36 ay vadeyle kullandırılacaktır. Kadın Kooperatifleri Can Suyu Kredisi’nin yanı sıra KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi'ni de hayata geçiriyoruz. KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi paketi kapsamında, kadın girişimcilerimiz bir yılı geri ödemesiz; toplam 36 ay vadeli işletme kredisinden ve toplam 60 ay vadeli yatırım kredisinden de yararlanabilecektir.'' dedi. 

Bakmadan Geçme