Bakan Mehmet Şimşek bakanlıktan sonraki ilk sosyal medya paylaşımını yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bakan olduktan sonraki ilk sosyal medya paylaşımını yaptı.

Bakan Mehmet Şimşek bakanlıktan sonraki ilk sosyal medya paylaşımını yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur seçimlerinden sonra açıklanan kabinede, Hazine ve Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek, bakanlıktan sonraki ilk sosyal medya paylaşımını yaptı.

Twitter hesabından, öncelikli hedeflerinin güvenli bir ekonomi programı tasarlamak olduğunu duyuran Bakan Şimşek, şunları söyledi:

"ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİ BİR PROGRAM TASARLAMAK"

"Beş yıllık bir aradan sonra, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ederek ayrı bir onur ve ayrıcalığa sahip oldum. Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımıza Recep Tayyip Erdoğan'a
 minnettarım.

Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösterici ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır.

Yerel ve uluslararası zorluklar arasında yol alırken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz.

Kısa yollar veya hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır."

Bakmadan Geçme